Důkladná péče

Profesionální péče

u vás doma

Myslíte si, že své oblečení dokonale vyčistíte pouze v čistírně? Že je praní prádla časově náročné a v pračce ztrácí tvar i barvy? Věřte, že mu můžete dopřát stejně precizní péči i u sebe doma. Naše spotřebiče totiž šetrně pečují i o ty nejjemnější oděvy. 

Jak pečovat o oblečení, které se stará o vás

V těch nejdrsnějších lokalitách a klimatických podmínkách budete potřebovat oblečení, které přežije řádění živlů. Jeho vzhled je jistě důležitý, ale zásadní je to, jak dobře funguje. Uprostřed zasněžených vrcholků nebo rozbouřeného moře potřebujete jistotu, že se na své oblečení můžete spolehnout. Někdy není jen chladno, někdy mrzne, až to praští. Budete-li o vaše venkovní oblečení řádně pečovat, nebude pouze skvěle vypadat. Bude pečovat o vás, a to v každé sezóně.

Tři různé typy bundy Helly Hansen

Pečujte o každou vrstvu

Klíčem k úspěšnému vzdorování živlům jsou vrstvy. Vnější vrstva, například u lyžařské nebo jachtařské bundy, zadržuje vítr, déšť nebo sníh. Prostřední vrstva, obvykle z fleecu nebo prachového peří, uchovává teplo, aby vám nebyla zima. A základní vlněná vrstva nepropustí k vaší pokožce vlhkost a vy tak budete stále v suchu. Každá vrstva je stejně důležitá a budete-li o všechny pečovat, i ony se postarají o vás – na každé objevitelské výpravě.

Venkovní bundy

Ať už jste u moře nebo na sjezdovce, vaše bunda vás bude chránit. V ledovém větru vás uchová v teple. A uprostřed vlnobití zůstanete v suchu. Vlhkost odchází ven a nedostane se dovnitř – vy tak zůstáváte v pohodlí, i když prostředí takové vůbec není. Budete-li o bundu doma správně pečovat, bude vždy připravena pro širé moře nebo zasněžené vrcholky.

Outdoorová bunda Helly Hansen

Jak pečovat o venkovní bundy

Každá příprava na lyžařskou nebo námořní výpravu by měla začít vypráním vaší bundy. Pokud voda nestéká z povrchu bundy v krůpějích, před žehlením znovu aktivujte vodoodpudivé vlastnosti bundy pomocí praní a sušení při nízké teplotě. Zdá-li se vám bunda hůře prodyšná, uvolněte její póry vypráním. Poté po usušení pomocí studené žehličky obnovte její ochranné vlastnosti. Perte a sušte vaši bundu doma a ta vám poskytne bezpečí i maximální pohodlí.

Žena drží svoji čerstvě vypranou lyžařskou bundu Helly Hansen
Ta nejlepší příprava na sjezdovku

Připravená k nošení venku, ale vypraná a usušená doma pomocí spotřebičů Electrolux.

Panel s displejem pračky UltraCare

Extra máchání, extra výkon

Vaši bundu držte dál od aviváže, protože ta může zanést její póry, což má nepříznivý vliv na její funkci. Bunda je pak hůře odolná proti vodě a méně prodyšná. Místo toho zvolte tekutý prací prostředek bez aditiv. K tomu použijte druhý cyklus máchání, aby se odstranily veškeré eventuální zbytky pracího prostředku. Budete tak mít v rukou bundu, která vám poskytne stejné pohodlí a funkčnost, jako by byla nová. 

Program s nízkou teplotou na pračce Electrolux
1
Prací prostředek vybírejte moudře

Své sportovní bundy perte jemně, na nízké teploty, a používejte pouze tekutý prací prostředek bez nebezpečných aditiv.

Žena držící lyžařskou bundu
2
Volte nízké teploty

Bundy by se měly na nízké teploty i sušit. Je-li potřeba žehlit, žehlete jemně, bez páry a přes ručník. Tak ochráníte membránu bundy.

Detailní snímek lyžařské bundy
3
Chraňte povrch vaší bundy

Chraňte vaši bundu při praní v pračce a před vložením do bubnu vyprázdněte kapsy a zapněte všechny zipy (suché i klasické).

Pračka UltraCare™ Eco

Uchovávejte co nejlepší vzhled vašeho oblečení. Protože když vypadáte dobře, pak se také dobře cítíte.

Pračka UltraCare Eco

Bezchybné výsledky při 30 stupních

Praní při 30 stupních je nejen lepší pro životní prostředí, ale je také šetrnější k vašemu oblečení. S pračkou UltraCare™ Eco místo obvyklého praní při 40 stupních můžete nyní prát při 30 stupních. Při takto nízké teplotě pečuje o oděvy stejně dobře, jako je čistí. Vaše oblečení tak bude vypadat déle jako nové.

Péřové bundy

Prachové peří je jedním ze zázraků přírody – je velmi lehké, ale neuvěřitelně teplé. Díky tomu je ideálním materiálem pro bundy. Péřové bundy jsou pohodlné, lehké a i u vás doma je snadno uchováte ve skvělém stavu.

Jak pečovat o péřové oblečení

Budete-li o vaše prachové peří dobře pečovat, i ono se dobře postará o vás. Díky šetrnému praní vlažnou vodou v naší pračce UltraCare™ Eco bude vaše péřové oblečení skvěle vypadat a bude také mnohem déle špičkově plnit svou funkci. A pokud do bubnu naší sušičky DelicateCare vložíte sušicí míčky, zabráníte nerovnoměrnému rozložení peří v bundě. Budete se tak stále cítit pohodlně a v teple.

Žena obdivující svoji čerstvě vypranou péřovou bundu

Prachové peří nikdy neperte v ruce

Když dojde na prachové peří, praní ve spotřebiči zcela jistě triumfuje nad ručním praním. Pouze pračka s funkcí extra máchání z peří řádně odstraní prací prostředek a obnoví tak jeho ochranné vlastnosti. Aby se zachoval tvar peří, bundu byste měli po vyprání z pračky vyndat co nejdříve. Vodu z bundy mačkáním neždímejte – vytlačte ji, až bude bunda plochá. 

Program s nízkou teplotou na pračce Electrolux
1
Volte nízké teploty

Péřové oblečení perte ve vlažné vodě na jemný cyklus a nastavte extra máchání. Tak vymyjete i poslední zbytky pracího prostředku.

Detailní snímek sušicího míčku v bubnové sušičce Electrolux
2
Zvolte ten správný program

Pro nejlepší prosušení péřové bundy zvolte delší cyklus na střední teplotu a do bubnu vložte míčky. Díky nim zůstane bunda nadýchaná s krásnou vůní. Nevyjímejte ji ze sušičky dokud se nevysuší na 100 %.

Péřová bunda Helly Hansen
3
Chraňte povrch vaší bundy

Sušte své péřové oblečení odděleně. Vyprázdněte všechny kapsy a zapněte všechny zipy. Tak zamezíte poškození nebo protržení látky.

Fleecové bundy

Fleecové bundy jsou měkké a všestranné; venku jsou teplé a pohodlné, ale i v domě jsou příjemně hřejivé. Fleece je odolná tkanina, která má dlouhou přirozenou životnost. Je pohodlná na nošení a velmi snadno o ni můžete pečovat i doma.

Jak pečovat o fleecové oblečení

Věnujte vašim fleecovým oděvům tu nejlepší péči a perte je doma. Nejlepších výsledků dosáhnete praním v teplé vodě s jemným pracím prostředkem a bez aviváže. Fleece skvěle pohlcuje vodu, proto nezapomeňte zvolit funkci extra máchání, aby se odstranily veškeré zbytky pracího prostředku. Nejlepší je fleecové oblečení vždy ihned usušit, aby bylo nadále svěží a měkké.

Program s nízkou teplotou na pračce Electrolux
1
Perte se syntetickými tkaninami

Fleecové oblečení neperte spolu s bavlněným – to totiž může pouštět žmolky. Raději je sušte se syntetickými tkaninami, jako jsou polyester či nylon.

Žena držící fleecovou bundu
2
Nežehlete, používejte páru

Fleecovou bundu sušte na sportovní nebo syntetický cyklus. Nikdy ji však nežehlete. Raději ji dejte dosušit na parní cyklus, který ji narovná, vyhladí a osvěží.

Detailní snímek fleecové bundy
3
Chraňte povrch vaší bundy

Vyprázdněte veškeré kapsy a zapněte veškeré zipy ještě než začnete prát a sušit vaši fleecovou bundu. Ochráníte tak tkaninu před poškozením. 

Zajímavé novinky, rady a tipy

Inspirace do vašeho mailboxu

Pravidelně vám přinášíme informace o novinkách, soutěžích i probíhajících akcích. Přihlaste se k odběru, aby vám nic z toho neuniklo.


Jak pečovat o klasické košile

Módní trendy během generací přicházejí a zase odcházejí, ale bílá košile je stále v kurzu. Toho, aby vypadala pořád jako nová a byla vždy čistá a svěží, teď snadno dosáhnete přímo u vás doma. 

Bílá košile se štítkem s pokyny k praní visící v obývacím pokoji

Základ vašeho šatníku

Váš šatník je místo, kde vytváříte svůj charakteristický vzhled a styl. Experimentujete s novými trendy a kombinujete je s klasickými a neměnnými kousky, jako je svěží bílá košile. Klasická bílá košile je jako malířovo čisté plátno. Dokonalý základ pro stylové sebevyjádření. Vždy můžete uplatnit svoji tvořivost, ať už bude výsledek důmyslný či neformální. 

Žena držící čerstvě vypranou, svěží bílou košili
Připraveno k uložení v šatníku

S tou nejlepší péčí o prádlo uchováte své košile dokonale bílé a nádherně svěží.

Rozepnutá bílá košile
1
Zkontrolujte štítek

Než se pustíte do praní košile, rozepněte ji včetně manžet a límce. Nezapomeňte zkontrolovat doporučenou teplotu, případně základní pokyny pro praní na jejím štítku.

Svěží bílá košile
2
Prací prostředek vybírejte moudře

Chcete-li udržet své bílé tričko dlouho jako nové, používejte prací prostředek s příměsí bělidla. Bílé prádlo tak zůstane opravdu bílé.

Vyobrazení mezery, kterou je třeba nechat mezi vaším prádlem a stropem bubnu
3
Ponechte dostatek prostoru

Aby na prádle nezůstávaly zbytky pracího prostředku a oblečení se zbytečně nemačkalo, je důležité pračku nepřeplňovat. Mezi dávkou prádla a stropem bubnu by měl zůstat prostor přibližně na šířku dlaně.

Svěží bílá košile z úhlu
Systém SteamCare

Parní lázně pro vaše oblečení. Osvěžte své prádlo mezi praními pomocí páry.

Pračka se systémem SteamCare

Vezměte vaše košile do lázní

Vaše nejoblíbenější košile toho pravděpodobně zažije hodně. V každodenním ruchu a shonu se zničí onen svěží pocit, který vám poskytuje, a který máte tak rádi. Naše pračky se systémem SteamCare napodobují ošetření v lázni a přinesou vám příjemný pocit svěžesti za pouhých 30 minut. Uvolňují vlákna, odstraňují pachy a navrátí vašim košilím onu nenahraditelnou měkkost a vůni. Parní osvěžení navíc snižuje pomačkání košile až o třetinu, takže vám usnadní také žehlení.

Muž, který má na sobě z poloviny hladkou a z poloviny pomačkanou košili, demonstrující výhody systému SteamCare

Síla páry

Pověste vaši košili v koupelně, když se sprchujete, a z první ruky uvidíte, jak pára dokáže vaše oděvy oživit. Nadměrná vlhkost pomáhá vyhlazovat pomačkání na vaší košili a uchovává ji svěží. Chcete-li však odstranit zmačkání vašeho oblečení rychleji a snadněji, vyzkoušejte naše pračky se systémem SteamCare. Se zabudovaným napařovacím programem dokonce ani nemusíte vaše oděvy prát, aby byly „jako nové“.

Parní generátor při žehlení košile

Bezproblémové a bezpečné žehlení

Přestože s parním programem pračky si můžete ušetřit námahu při žehlení, když už musíte žehlit, použijte napařování. Náš parní generátor vytváří velmi rychle velké množství páry, která tkaninu uvolní, a výsledkem jsou ty nejhladší bílé košile. Kromě toho je velmi šetrný. Díky tomu, jak rychle generátor páru vytváří, se zkracuje čas, kdy je košile vystavená vysokým teplotám. Vaše košile proto budou nejen dokonale vyžehlené, ale také zůstanou déle jako nové. 

Zajímavé novinky, rady a tipy

Inspirace do vašeho mailboxu

Pravidelně vám přinášíme informace o novinkách, soutěžích i probíhajících akcích. Přihlaste se k odběru, aby vám nic z toho neuniklo.


Jak pečovat o vlněné prádlo

Vlněné oblečení je vhodné pro všechna období; v zimě vás udrží v teple, v létě vás naopak ochladí. Díky své životnosti vydrží sezónu po sezóně a představuje tak výbornou investici, pokud se o ně dokážete dobře starat. Budete-li správně dodržovat pokyny k péči o vaše oděvy, prodloužíte tak jejich životnost, ať už se jedná o luxusní kabát nebo svetr pro každodenní nošení.

Zavěšený bílý vlněný svetr

Proč pečovat o vaši vlnu?

Vlna je neuvěřitelná tkanina. Je biologicky odbouratelná, odpuzuje vodu, je ohnivzdorná, pachuvzdorná a dokonce i chrání proti ultrafialovému záření. Vlna je prodyšnější než jakékoli jiné vlákno a skutečně reaguje na změny vaší tělesné teploty. Je-li chladno, udržuje vás v teple, je-li horko, ochlazuje vás. Takto užitečná tkanina vyžaduje náležitou péči, aby nadále vypadala i fungovala jako nová. 

Zelené logo Woolmark
Schváleno společností Woolmark

V našich spotřebičích s modrými a zelenými symboly Woolmark lze bezpečně prát dokonce i vlněné prádlo určené pouze k ručnímu praní.

Panel s displejem pračky UltraCare Eco, zobrazující prací program se studenou vodou
1
Perte šetrně na nízké teploty

Pokud vaše pračka nedisponuje programem na vlnu, vlněné prádlo určené pouze pro ruční praní perte na nejnižší teplotu. Vlnu také nezapomeňte pokaždé obrátit naruby.

Bílý vlněný svetr
2
Dobře vybírejte prací prostředek

Nepoužívejte příliš agresivní prací prostředky, bio prostředky obsahující enzymy nebo takové, které obsahují bělidlo. Vždy byste měli sáhnout po prostředku speciálně vyvinutém pro praní vlny.

Hromádka vlněných oděvů
3
Dbejte na správné uložení oděvů

Svetry uschovávejte složené ve skříni či v poličkách. Pokud byste je pověsili, hrozilo by, že se vytáhnou. V případě, že je pověsit musíte, využijte speciální měkká ramínka na vlněné prádlo.

Bílý vlněný svetr se štítkem Electrolux s pokyny k dokonalé péči

Praní vlny

Možná už vám někdo radil, abyste vlnu neprali v pračce. Časy se ale změnily. Naše pračka UltraCare™ Eco dělá víc než jen pere vlnu – pečuje o každé vlákno. Předmíchává prací prostředek a poté i aviváž, než se obě směsi dostanou do bubnu. Během programu je tak vaší vlně zajištěna jedinečná péče. Výsledkem jsou hebké a měkké oděvy příjemné na dotek.

Sušička DelicateCare

Pokud svoje prádlo milujete, sušte ho ve spotřebiči, který disponuje programy uzpůsobenými pro každý typ tkaniny.

Sušte vaše vlněné oděvy v sušičce

Nyní můžete vaše vlněné prádlo sušit v sušičce - nesrazí se a uchováte ho ve skvělém stavu. Sušičky DelicateCare nabízejí program pro vlnu, který zachovává její tvar a načechranou strukturu. Speciálně stanovené otáčky bubnu udržují vlnu naplocho proti stěně bubnu. Tím jsou zajištěny stejně dobré výsledky jako při plochém sušení. Se sušičkou DelicateCare máte jistotu, že se vaše vlněné oděvy nesrazí, nepřekroutí ani nezamotají.

Modrý vlněný svetr

Už žádné pokyny „pouze k ručnímu praní“

Když dojde na vaše oblíbené vlněné prádlo, potřebujete mít jistotu, že mu váš spotřebič věnuje tu nejlepší péči. Díky jedinečné péči o vlnu si naše spotřebiče vysloužily certifikát Woolmark. Společnost Woolmark je světovým odborníkem na péči o vlnu a u spotřebičů označených jejím modrým nebo zeleným štítkem máte jistotu, že bezpečně vyperete a usušíte i to nejjemnější vlněné prádlo, které by jinak bylo určeno pouze k ručnímu praní. Zelená barva také znamená vynikající energetickou úspornost.

Zajímavé novinky, rady a tipy

Inspirace do vašeho mailboxu

Pravidelně vám přinášíme informace o novinkách, soutěžích i probíhajících akcích. Přihlaste se k odběru, aby vám nic z toho neuniklo.


Jak uchovat vaše barvy jasné a zářivé

Barvy mohou blednout a ztrácet sytost rychleji než tmavé či světlé oblečení. Když je však budete prát šetrně a s péčí, uchováte vaše oblíbené barevné oblečení jasnější po delší dobu.

Vneste do vašeho života barvy

Barvy jsou pozitivní a veselé. Dodávají vaší garderobě i životu zábavu a optimismus. Díky nim můžete cítit, jak ve vás kypí život. Někdy je však barevné oblečení to nejchoulostivější a nejnáchylnější k ochabnutí a vyblednutí. Když mu věnujeme šetrnou péči, porozumíme jeho potřebám a máme jej skutečně rádi, vrátí nám tuto lásku tím, že nás bude nabíjet energií daleko déle.

Při volbě pracího prostředku byste měli zvážit takový, který nejenom poskytuje péči, ale i čistí. Tekuté a gelové prostředky jsou k barvám ty nejšetrnější.

1
Třiďte oděvy

Třiďte vaše oděvy podle barvy - jasné oblečení, jako např. fialové, červené a oranžové, lze prát dohromady stejně jako světle modré a zelené prádlo. Pokud objevíte oblečení, které na barevném kolečku stojí samo, vyperte jej raději v ruce.

2
Postarejte se o skvrny

Některé skvrny vyžadují trochu zvláštní péče a pozornosti: zkontrolujte oděv a naneste malé množství tekutého pracího prostředku na místo skvrny, kterou poté šetrně protřepte ve vodě. Vyvarujte se velmi horkých programů, protože by mohly trvale ustálit jakékoliv skvrny či puštěné barvy.

3
Nejste-li si jisti - obraťte oblečení naruby

Vždy otáčejte vaše oblečení naruby, abyste minimalizovali odírání vláken, a ujistěte se, že je mezi prádlem a vrškem bubnu mezera alespoň na šířku ruky. Zvolte šetrný nebo střední prací program s nízkou teplotou (maximálně 30).


Jak proměnit obnošené na dobře opečovávané

Skvělé džíny představují více než základní kus garderoby, představují investici. Pokud jim věnujete správné množství lásky a péče, budou vaše džíny s přibývajícím věkem vypadat lépe a lépe.

Pečujte o své oblíbené džíny

Džínovina je odolná. Když však chcete pro své džíny to opravdu nejlepší, obzvláště pak pro barevné a potištěné džíny nebo cokoliv v provedení hluboké indigové modři, musíte jim věnovat mimořádně zvláštní péči. Klíčem k dlouhé životnosti je praní při nízké teplotě bez příliš dlouhého praní.

Náš program OptiSense automaticky upraví program podle náplně a zajistí, že vaše džíny nikdy nebudete prát příliš dlouho.

1
Vyhněte se pouštění barev

Bavlněná trička absorbují daleko více vlhkosti, a proto ocení o něco více lásky a péče. Obraťte je naruby a nalijte tekutý prací prostředek do oblasti podpaží. Nechte prostředek vsáknout cca 30 minut a poté perte při nejvyšší teplotě, kterou povoluje etiketa.

2
Nové džíny - zkontrolujte etiketu

Někteří výrobci vám doporučují první praní provést v ruce: obraťte vaše džíny naruby, nalijte menší množství tekutého pracího prostředku do vody a nechte je namáčet nejméně 45 minut. Poté je důkladně vymáchejte ve studené vodě a pověste usušit.

3
Prací prostředek pro džínovinu

Ujistěte se, že o vaše džíny pečujete pomocí správného pracího prostředku. Existuje mnoho pracích prostředků se speciálním složením pro barevné oděvy. Tekuté prací prostředky nebo prací kapsle si rozumí s džíny nejlépe, protože jsou mnohem šetrnější k barvám.

UltraMix

Předmíchává prací prostředky a aviváže s vodou pro větší péči

Vyperte a oživte vaše džíny

Náš systém UltraMix oživí vaše džíny během jejich praní. Na rozdíl od ostatních praček, které mísí prací prostředek a aviváž v bubnu, je náš jedinečný systém předmíchá předtím, než se dostanou do styku s oděvy, aby se zajistilo jejich měkčí a pečlivější vyprání.

Sušení v bubnové sušičce zajistí měkké džíny

Sušení v bubnové sušičce zanechá džíny mnohem měkčí. Někteří lidé doporučují džíny nikdy nevkládat do bubnové sušičky. Pravdou však je, že moderní sušičky zanechají džíny mnohem měkčí na dotek a pomohou jim vrátit tvar. Jednoduše se řiďte etiketou na oděvu a džíny vyjměte, když jsou lehce vlhké, abyste zabránili nechtěnému pomačkání.


Jak udržovat vaše sportovní oblečení v dobrém stavu

Sportovní oblečení je navrženo tak, abychom se díky němu cítili silnější, sebevědomější a hlavně krásnější, jak uvnitř, tak zvnějšku. Když svému sportovnímu oblečení věnujeme stejnou péči jako svému tělu, umocní to celkový pocit.

Pečujte o vaše sportovní oblečení

Klíčem k dlouhé životnosti jsou studené programy, proto se vyvarujte vysokých teplot, i když je vaše oblečení silně zašpiněné. Doporučujeme použít sportovní program, protože je přesně nastaven pro sportovní oblečení, které tak pere mnohem účinněji. Pečlivě zvolte správný prací prostředek se speciálním složením určeným k ošetření odolných skvrn a odstranění pachů.

Také doporučujeme nepoužívat aviváže, obzvláště s tkaninami jako Gore-Tex, které obsahují membrány. Aviváže mohou zabránit prodyšnosti těchto tkanin.

1
Klidně se zapoťte

Bavlněná trička absorbují daleko více vlhkosti, a proto ocení o něco více lásky a péče. Obraťte je naruby a nalijte tekutý prací prostředek do oblasti podpaží. Nechte prostředek vsáknout cca 30 minut a poté perte při nejvyšší teplotě, kterou povoluje etiketa.

2
Program pro sportovní nebo syntetické prádlo

Pokud u vaší pračky se sušičkou nemáte k dispozici program pro sportovní oblečení, je program pro syntetické prádlo velmi podobný. Jen se ujistěte, že přidáte dodatečné máchání, pokud jsou oděvy silně zašpiněné. Při sušení zajistěte oddělení bavlněného prádla od syntetického, jelikož odlišně absorbují vlhkost.

3
Udržujte svěžest

Udržujte vaši tašku na cvičení mezi tréninky svěží. Pokud ve vaší tašce necháte pár ubrousků do sušiček, bude pak dobře a svěže vonět v období mezi tréninky. Nikdy nenechávejte vaše cvičební oblečení ležet v tašce. Vyndejte jej co nejdříve, i když jej plánujete vyprat později.

Předmíchává prací prostředky a aviváže s vodou pro větší péči

UltraMix

Vyperte a oživte vaše oblečení

Náš systém UltraMix oživí vaše sportovní oblečení během jeho praní. Na rozdíl od ostatních praček, které mísí prací prostředek a aviváž v bubnu, je náš jedinečný systém předmíchá předtím, než se dostanou do styku s oděvy, aby se zajistilo jejich měkčí a pečlivější vyprání.

Jednoduché umění sušení

Pro nejlepší výsledky použijte program pro sportovní oblečení, jelikož suší o něco účinněji. Má delší chladicí fázi na konci programu, díky které bude vaše sportovní oblečení připravené okamžitě k nošení. Bavlna a syntetika mají různou délku sušení, protože různě absorbují vlhkost, a proto byste měli zvážit jejich rozdělení, než je budete sušit.