Pečujte o vaše venkovní oblečení

Venkovní oblečení

Jak pečovat o oděvy,
které pečují o vás

V těch nejdrsnějších lokalitách a klimatických podmínkách budete potřebovat oblečení, které přežije řádění živlů. Jeho vzhled je jistě důležitý, ale zásadní je to, jak dobře funguje. Uprostřed zasněžených vrcholků nebo rozbouřeného moře potřebujete jistotu, že se na své oblečení můžete spolehnout. Někdy není jen chladno, někdy mrzne, až to praští. Budete-li o vaše venkovní oblečení řádně pečovat, nebude pouze skvěle vypadat. Bude pečovat o vás, a to v každé sezóně.

Obrázek rozdělený na třetiny, s péřovou, fleecovou a jachtařskou bundou

Pečujte o každou vrstvu

Klíčem k úspěšnému vzdorování živlům jsou vrstvy. Vnější vrstva, například u lyžařské nebo jachtařské bundy, zadržuje vítr, déšť nebo sníh. Prostřední vrstva, obvykle z fleecu nebo prachového peří, uchovává teplo, aby vám nebyla zima. A základní vlněná vrstva nepropustí k vaší pokožce vlhkost a vy tak budete stále v suchu. Každá vrstva je stejně důležitá a budete-li o všechny pečovat, i ony se postarají o vás – na každé objevitelské výpravě.Jak pečovat o venkovní bundy

Ať už jste u moře nebo na sjezdovce, vaše bunda vás bude chránit. V ledovém větru vás uchová v teple. A uprostřed vlnobití zůstanete v suchu. Vlhkost odchází ven a nedostane se dovnitř – vy tak zůstáváte v pohodlí, i když prostředí takové vůbec není. Budete-li o bundu pečovat doma, bude vždy připravena pro širé moře nebo zasněžené vrcholky.

Péče o vaši bundu

Každá příprava na lyžařskou nebo námořní výpravu by měla začít vypráním vaší bundy. Pokud voda nestéká z povrchu bundy v krůpějích, před žehlením znovu aktivujte vodoodpudivé vlastnosti bundy pomocí praní a sušení při nízké teplotě. Zdá-li se vám bunda hůře prodyšná, uvolněte její póry vypráním. Poté po usušení pomocí studené žehličky obnovte její ochranné vlastnosti. Perte a sušte vaši bundu doma a ta vám poskytne bezpečí i maximální pohodlí.


Program pro extra máchání na pračce Electrolux

Extra máchání, extra výkon

Vaši bundu držte dál od aviváže, protože ta může zanést její póry. To má nepříznivý vliv na funkci vaší bundy, která je pak hůře odolná proti vodě a méně prodyšná. Místo toho zvolte tekutý prací prostředek bez aditiv. K tomu použijte druhý cyklus máchání, aby se odstranily veškeré eventuální zbytky pracího prostředku. Budete tak mít v rukou bundu, která vám poskytne stejné pohodlí a funkci, jako by byla nová. 

Objevte pračky

The low temperature program on an Electrolux washing machine

Své sportovní bundy perte jemně, na nízké teploty, a používejte pouze tekutý prací prostředek bez nebezpečných aditiv.

A woman holding a down jacket

Bundy by se měly na nízké teploty i sušit. Je-li potřeba žehlit, žehlete jemně, bez páry a přes ručník. Tak ochráníte membránu bundy.

A close-up of a down jacket

Povrch bundy ochráníte tak, že vyprázdníte její kapsy a zapnete všechny (suché) zipy, než se pustíte do praní či sušení.


Jak pečovat o péřové bundy

Prachové peří je jedním ze zázraků přírody – je velmi lehké, ale neuvěřitelně teplé. Díky tomu je ideálním materiálem pro bundy. Je pohodlné, dobře přenosné a v domácnosti ho snadno uchováte ve skvělém stavu.

Péče o vaše prachové peří

Budete-li o vaše prachové peří dobře pečovat, i ono se dobře postará o vás. Díky šetrnému praní vlažnou vodou v naší pračce UltraCare™ Eco bude vaše péřové oblečení dobře vypadat i fungovat déle. A pokud do bubnu naší sušičky DelicateCare vložíte sušicí míčky, peří se nebude hromadit v chomáčích v rozích vaší bundy. Budete se tak stále cítit pohodlně a v teple.

Objevte pračku UltraCare™ Eco  Objevte sušičku DelicateCare


Prachové peří nikdy neperte v ruce

Když dojde na prachové peří, praní ve spotřebiči zcela jistě triumfuje nad ručním praním. Pouze pračka s funkcí extra máchání z prachového peří řádně odstraní prací prostředek a obnoví tak jeho ochranné vlastnosti. Aby se zachoval tvar peří, bundu byste měli po vyprání z bubnu „vybrat“. Bundou nikdy nekruťte ani ji netahejte s cílem vyždímat vodu – tu vytlačte, až bude bunda plochá. 

Žena držící čistou péřovou bundu

The low temperature program on an Electrolux washing machine

Péřové oblečení perte ve vlažné vodě na jemný cyklus a nastavte extra máchání. Tak vymyjete i poslední zbytky pracího prostředku.

A close-up shot of a drying ball in an Electrolux tumble dryer

Pro nejlepší prosušení péřové bundy zvolte delší cyklus na střední teplotu a do bubnu vložte míčky. Díky nim zůstane bunda nadýchaná s krásnou vůní. Nevyjímejte ji ze sušičky dokud se nevysuší na 100 %.

Sušte své péřové oblečení odděleně. Vyprázdněte všechny kapsy a zapněte všechny (suché) zipy. Tak zamezíte poškození nebo protržení látky.


Jak pečovat o fleecové bundy

Fleecové bundy jsou měkké a všestranné; venku jsou teplé a pohodlné, ale i v domě jsou příjemně hřejivé. Fleece je odolná tkanina, která má dlouhou přirozenou životnost. Je pohodlná na nošení a stejně snadno o ni můžete pečovat i doma.

Péče o vaše fleecové oblečení

Věnujte vašim fleecovým oděvům tu nejlepší péči a perte je doma. Nejlepších výsledků dosáhnete praním v teplé vodě s jemným pracím prostředkem a bez aviváže. Fleece skvěle pohlcuje vodu, proto nezapomeňte zvolit funkci extra máchání, aby se odstranily veškeré zbytky pracího prostředku. Nejlepší je fleecové oblečení vždy ihned usušit, aby bylo nadále svěží a měkké.

Objevte pračky se sušičkou

An Electrolux washing machine running on a low temperature program

Fleecové oblečení neperte spolu s bavlněným – to totiž může pouštět žmolky. Raději je sušte se syntetickými tkaninami, jako jsou polyester či nylon.

A woman holding a fleece jacket

Fleecovou bundu sušte na sportovní nebo syntetický cyklus. Nikdy ji však nežehlete. Raději ji dejte dosušit na parní cyklus, který ji narovná, vyhladí a osvěží.

A close-up of a fleece jacket

Vyprázdněte veškeré kapsy, zapněte veškeré (suché) zipy ještě než začnete prát a sušit, aby se tkanina nijak nepoškodila.

Staráte-li se řádně o vaše venkovní oblečení, bude i ono pečovat o vás. Je to důležitější než lpět na jeho nejlepším vzhledu. Zásadní je udržovat a obnovovat ochranné vlastnosti oblečení. Pak se na něj budete moci spolehnout i tehdy, až ho budete potřebovat nejvíce. Čtěte dále a dozvíte se, jak pečovat také o další vaše oblíbené oděvy.

 

 

Vlna

 

Košile


Objevte více se značkou Electrolux

Více než čisté prádlo

Pračky Electrolux v sobě snoubí výkon, účinnost a šetrnou péči zajišťující dlouhou životnost tkanin.

Objevte pračky

Měkkost, která je normou

Pokud jde o měkkost, není nad oblečení, které jste právě vyjmuli ze sušičky. Bubnové sušičky Electrolux vám tento neodolatelný pocit přinesou u celého vašeho šatníku, dokonce i u jemného prádla.

Objevte bubnové sušičky

Dvojitá péče, polovina místa

Tatáž skvělá péče, stejně vynikající výsledky praní a sušení. Pračky se sušičkou Electrolux představují nekompromisní řešení, které vám ušetří čas i prostor.

Objevte pračky se sušičkou

 
Poslat příteli

Odeslat více přátelům

Náhled e-mailu Ahoj, myslím, že toto by tě mohlo zajímat

Zavřít