Pečujte o vaše vlněné oděvy

Detailní snímek měkkého bílého vlněného svetru

Nádherná měkká vlna

Jak prát vaše vlněné oděvy

Vlna je tkanina vhodná pro všechna období; v zimě vás udrží v teple, v létě vás naopak ochladí. Díky své životnosti vydrží sezónu po sezóně a představuje tak výbornou investici, pokud se o ni dokážete dobře starat. Budete-li správně dodržovat pokyny k péči o vaše oděvy, prodloužíte tak jejich životnost, ať už se jedná o luxusní kabát nebo svetr pro každodenní nošení.

Bílý vlněný svetr

Proč pečovat o vaši vlnu?

Vlna je neuvěřitelná tkanina. Je biologicky odbouratelná, odpuzuje vodu, je ohnivzdorná, pachuvzdorná a dokonce i chrání proti ultrafialovému záření. Vlna je prodyšnější než jakékoli jiné vlákno a skutečně reaguje na změny vaší tělesné teploty. Je-li chladno, udržuje vás v teple, je-li horko, ochlazuje vás. Takto užitečná tkanina vyžaduje náležitou péči, aby nadále vypadala i fungovala jako nová. 


An Electrolux washing machine running a wool cycle

Pokud vaše pračka nedisponuje programem na vlnu, vlněné prádlo určené pouze pro ruční praní perte na nejnižší teplotu. Vlnu také nezapomeňte pokaždé obrátit naruby.

A woollen jumper on a hanger

Nepoužívejte příliš agresivní prací prostředky, bio prostředky obsahující enzymy nebo takové, které obsahují bělidlo. Vždy byste měli sáhnout po prostředku speciálně vyvinutém pro praní vlny.

Folded knitwear

Svetry uschovávejte složené ve skříni či v poličkách. Pokud byste je pověsili, hrozilo by, že se vytáhnou. V případě, že je pověsit musíte, využijte speciální měkká ramínka na vlněné prádlo.

Praní vlny

Možná už vám někdo radil, abyste vlnu neprali v pračce. Časy se ale změnily. Naše pračka UltraCare™ Eco dělá víc než jen pere vlnu – pečuje o každé vlákno. Předmíchává prací prostředek a poté i aviváž, než se obě směsi dostanou do bubnu. Během programu je tak vaší vlně zajištěna jedinečná měkkost a šetrnější, rovnoměrnější vyprání.

Objevte pračku UltraCare™ Eco

Sušte vaše vlněné oděvy v bubnové sušičce

Nyní můžete vaše vlněné prádlo sušit v bubnové sušičce - nesrazí se a uchováte ho ve skvělém stavu. Sušičky DelicateCare nabízejí jedinečný program pro vlnu, který zachovává její tvar a načechranou strukturu. Speciálně stanovené otáčky bubnu udržují vlnu naplocho proti stěně bubnu. Tím jsou zajištěny stejně dobré výsledky jako při plochém sušení. Se sušičkou DelicateCare máte jistotu, že se vaše vlněné oděvy nesrazí, nepřekroutí ani nezamotají.

Objevte sušičku DelicateCare

Už žádné pokyny „pouze k ručnímu praní“

Když dojde na vaše oblíbené vlněné prádlo, potřebujete mít jistotu, že váš spotřebič mu věnuje tu nejlepší péči. Všechny naše spotřebiče, které udržují vaši vlnu měkkou a hřejivou, jsou označeny štítkem Woolmark. Společnost Woolmark je světovým odborníkem na péči o vlnu a u spotřebičů označených jejím modrým nebo zeleným štítkem máte jistotu, že bezpečně vyperete a usušíte i to nejjemnější vlněné prádlo, které by jinak bylo určeno pouze k ručnímu praní. Zelená barva také znamená vynikající energetickou úspornost.

Vlněný svetr s logem pro ruční praní

Vlněné oděvy lze dobře chránit a udržovat v dobrém stavu, budete-li je prát v pračce a sušit v sušičce. Naše spotřebiče dokážou být tak šetrné jako ruční praní a ploché sušení a vaše vlněné oblečení díky nim bude vypadat skvěle a bude příjemně měkké. Čtěte dále a dozvíte se, jak pečovat také o další vaše oblíbené oděvy.  

 

Košile

 

Venkovní oblečení


Objevte více se značkou Electrolux

Více než čisté prádlo

Pračky Electrolux v sobě snoubí výkon, účinnost a šetrnou péči zajišťující dlouhou životnost tkanin.

Objevte pračky

Měkkost, která je normou

Pokud jde o měkkost, není nad oblečení, které jste právě vyjmuli ze sušičky. Bubnové sušičky Electrolux vám tento neodolatelný pocit přinesou u celého vašeho šatníku, dokonce i u jemného prádla.

Objevte bubnové sušičky

Dvojitá péče, polovina místa

Ta samá skvělá péče, stejně vynikající výsledky praní a sušení. Pračky se sušičkou Electrolux představují nekompromisní řešení, které vám ušetří čas i prostor.

Objevte pračky se sušičkou

 
Poslat příteli

Odeslat více přátelům

Náhled e-mailu Ahoj, myslím, že toto by tě mohlo zajímat

Zavřít