Nový energetický štítek

Nač je nám nový energetický štítek?

Společnost Electrolux plně akceptuje nová pravidla Evropské komise a požadavky na vizuální koncept štítků energetické účinnosti, které se vztahují na následující produktové kategorie:

1. myčky
2. pračky a pračky se sušičkou
3. chladničky včetně vinoték

Pro evropské zákazníky budou tyto nové energetické štítky k dispozici v kamenných i online prodejnách od 1. března 2021. Více informací naleznete zde.

Proč má můj spotřebič dva energetické štítky?

Od března 2020 budou nové spotřebiče Electrolux obsahovat dva energetické štítky – jeden podle současné klasifikace a druhý s novou klasifikací do energetických tříd A–G, který vstoupí v platnost v roce 2021. Proto se může stát, že si koupíte spotřebič se dvěma energetickými štítky.

Proč zavádíme energetický štítek s klasifikací od A po G

Od roku 1995 se energetický štítek EU osvědčil jako úspěšný koncept. Uznává ho a při nákupu zohledňuje až 85 % evropských zákazníků. Ačkoliv zpočátku byla většina spotřebičů zařazených v nejnižších třídách (tj. J. E, F, G), nové modely spadají do vyšších tříd. Momentálně jsme se dostali do situace, kdy je většina spotřebičů zařazených ve špičkových třídách (A+++, A++, A+) a v nejnižších třídách nejsou žádné spotřebiče. Tento pozitivní trend však zákazníkům ztěžuje rozlišování energeticky nejúčinnějších výrobků.

Změna klasifikace přináší srozumitelnější a jednoznačnější označování, takže zákazníci snadněji rozpoznají ty nejefektivnější produkty.

Naším cílem je udržitelná péče o prádlo

Naše konstantní úsilí snižovat spotřebu energie našich spotřebičů a přinášet zákazníkům co nejefektivnější produkty přináší skvělé výsledky. Ale není to jediný způsob, jak se snažíme redukovat množství emisí. Ochrana životního prostředí totiž nespočívá jen ve snižování spotřeby energie. Naším cílem je aktivně zlepšovat život našich zákazníků a do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality. Proto neustále vyvíjíme a zavádíme pokrokové inovativní technologie, díky kterým vydrží oblečení i dvakrát déle, výrazně klesá spotřeba vody a dopad našich výrobků na životní prostředí se sníží až o polovinu.

ZJISTĚTE VÍCE

Naším cílem je udržitelné stravování

Pracujeme také na tom, aby se udržitelné stravování stalo standardem pro každého. Přinášíme technologie pro efektivní ochranu kvality potravin a chceme dopřát každému z nás ten dobrý pocit, že si můžeme vychutnávat zdravá jídla a zároveň děláme něco pro naši planetu.

ZJISTĚTE VÍCE