Jak prát oblečení, aby se zachovaly barvy

Naposledy aktualizováno 14.05.2020 15:02

Barva může vyblednout a ztratit svou sytost rychleji než tmavé nebo bílé oblečení. Pokud ale budete prát opatrně, bude vaše barevné oblíbené prádlo působivé mnohem déle.


1. Můžete prát barevné a bílé prádlo dohromady?

Doporučujeme třídit vaše oděvy podle barvy - světlé oblečení, jako je fialové, červené a oranžové, lze prát společně, a stejně modré a zelené. Bílé prádlo samostatně - a pokud máte nějaké barevné oblečení, které neladí s ničím, raději jej vyperte ručně. 


2. Postarejte se o skvrny

Některé skvrny vyžadují trochu zvláštní péče a pozornosti: předběžně zkontrolujte oděv a naneste malé množství tekutého pracího prášku na skvrnu a poté jemně properte ve vodě. Vyhněte se programům s vysokými teplotami, protože by mohly trvale zapečetit jakékoli skvrny nebo zabarvení.


3. V případě pochybností - perte oblečení převrácené naruby

Oděvy vždy otočte naruby, abyste minimalizovali odírání vláken a zajistěte, aby mezi prádlem a horní částí bubnu zůstala mezera, která je alespoň na šířku vaší ruky. Zvolte nízkou teplotu; jemný nebo střední prací cyklus (maximálně 30).


Jak prát oblečení bez vyblednutí barev?

Náš systém ColourCare čistí vodu, takže čisticí prostředky fungují lépe, dokonce i při nízkých teplotách. Jemné, ale důkladné čištění udržuje barvy vašich oděvů stejně jasné jako v den, kdy jste je koupili. Je to všechno o vodě. Unikátní filtrační systém odstraňuje škodlivé minerály a nečistoty pro šetrné, ale důkladné čištění. Tyto výsledky pocházejí z testu stálosti barev provedeného na polyesteru po dobu 50 mycích cyklů ve 30 stupních. S barvami ColourCare barvy nezmizí.

Napište recenzi a vyhrajte
Napište recenzi a vyhrajte

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Proto každého, kdo na základě registrace vyplní recenzi, automaticky zařadíme do pravidelného losování o stolní mixér Explore 7.