Tmavé nebo hnědé skvrny na prádle

Naposledy aktualizováno 30.07.2020 11:44

Dotaz

Tmavé nebo hnědé skvrny na prádle

Vztahuje se k

  • volně stojící pračka
  • vestavná pračka 

Řešení

Produkty péče o vlasy mohou způsobit tmavé či hnědé skvrny na oblečení

Některé produkty (např. pěnový kondicionér, šampón) mohou obsahovat přísadu nazývanou polykvaternium (polymer s kvarterními amoniovými skupinami), která funguje jako ustalovač. Když tento produkt přijde do styku s oblečením, naváže se na povrch prádla. Když se prádlo pere dohromady s tmavšími tkaninami, které neustále uvolňují menší množství barvy, „oblast kontaktu“ absorbuje tuto uvolňující se barvu. Následkem toho nejsou skvrny viditelné, dokud se oděvy nevyperou. Tvorbu těchto skvrn způsobuje poskvrnění oblečení produkty péče o vlasy nebo to, když si usušíte ruce ručníkem bez předchozího omytí zbytků produktů péče o vlasy.

  • Těchto skvrn se nikdy nelze zcela zbavit, bílé ručníky však lze zachránit odstraněním téměř veškerého zabarvení.
  • Ručníky lze vybělit bez poškození jejich následujícím ošetřením:
  1. Připravte si roztok kyseliny šťavelové: Přidejte 50 – 100 gramů kyseliny šťavelové do plastového kyblíku s 10 litry horké vody (60 °C). Ponořte vaše prádlo do roztoku na 30 minut.
  2. Poté prádlo důkladně vyperte při minimálně 60 °C s dobrým pracím prostředkem, který by měl obsahovat fosfát a bělidlo. 

Zda produkt péče o vlasy vytváří během pracího programu skvrny, zjistíte tak, že zkusíte vložit kus tkaniny do pračky a vyperete jej spolu s barevným prádlem.

Objednejte si servis
Objednejte si servis

V oblasti, ve které se nacházíte, nabízíme službu Fixní cena servisu. O opravu se postarají kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotřebič nejprve zkontrolujeme, poruchu vyřešíme a v případě potřeby vyměníme součástky a díly. Tuto službu poskytujeme pro pračky, sušičky, myčky, varné desky, chladničky, vestavné kávovary, sporáky, digestoře, trouby a vestavné mikrovlnné trouby.

Náhradní díly a příslušenství
Náhradní díly a příslušenství

Vyhledejte si originální náhradní díly pro váš spotřebič v našem e-shopu a nechte si je doručit přímo domů.