Jak čistit a pečovat o troubu Electrolux

Naposledy aktualizováno 28.11.2023 9:38

Kuchyň s troubou

Troubu Electrolux je důležité pravidelně čistit – jak z hygienických důvodů, tak pro udržení trouby a příslušenství ve špičkovém stavu. Jednoduchá a důkladná péče o vaši troubu zlepší její výkon v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Vaše trouba vyžaduje specifické potřeby čištění v závislosti na modelu a typu. Různé trouby Electrolux mohou mít různé čisticí funkce pro podporu jejich údržby – zkontrolujte, které z nich platí pro váš konkrétní model trouby. Nejlepších výsledků dosáhnete kombinací s naší řadou produktů pro péči o trouby.

Udržování trouby v čistotě

Každodenní úklid:

 • Uvnitř: Optimálně byste měli vnitřek trouby čistit po každém použití. Otřít dno i stěny a vnitřní skleněná dvířka měkkým hadříkem.
 • Přední část trouby: Přední stranu trouby čistěte měkkým hadříkem, teplou vodou a jemným čisticím prostředkem.
 • Kovové povrchy: K čištění kovových povrchů použijte čisticí roztok.
 • Skvrny: Skvrny vyčistěte jemným čisticím prostředkem.

Na přední stranu trouby, kovové povrchy a skvrny doporučujeme sprej na nerezové povrchy.

Důkladnější čištění:

Nejprve zjistěte, které čisticí programy jsou ve vaší troubě k dispozici. Ty vám usnadní pravidelnou údržbu. Jednou za čas budete muset provést důkladnější čištění podpěr roštů a skleněných dvířek. Postup je následující: 

 • Čištění bočních podpěr roštu: Vyjměte rošt a nejprve odtáhněte přední část podpěry od stěny a poté zadní část. Podpěry umyjte ručně ve dřezu nebo můžete dát do myčky nádobí. 
 • Skleněné dveře: Je možné je vyjmout a vyčistit i vnitřní sklo dveří, pokud se zašpiní. Podívejte se do uživatelské příručky na návod pro váš konkrétní model trouby. Opatrně vyjměte skleněné tabule a očistěte je mokrým hadříkem nebo použijte čistič na trouby na zvláště odolné nečistoty.

Čisticí prostředky

Originální a doporučované prostředky na čištění můžete zakoupit v našem internetovém obchodě.

 • Oven and Micro Care sprej
 • Steam Care – Parní odstraňovač vodního kamene
 • Sada péče o parní trouby – čistič a odstraňovač vodního kamene

Upozornění

Mnoho našich tub je vybaveno funkcí, která vás upozorní na nutnost čištění. Trouba vám sama připomene, kdy je čas vyčistit a/nebo odvápnit, aby byl výkon trvale optimální. Připomenutí lze aktivovat a deaktivovat v nabídce NASTAVENÍ nebo k nim přistupovat prostřednictvím naší mobilní aplikace.

Čisticí programy

Níže máte přehled různých čisticích programů dostupných v našich troubách, které usnadňují jejich údržbu. Informace o tom, který program platí pro váš model, najdete v návodu k vaší troubě nebo v uživatelské příručce.

Katalytické čištění – katalytické vložky absorbují mastnotu, která se uvolní a snadno odstraní po spuštění čisticího programu. Zjistěte více o katalytickém čištění.

Pyrolytické čištění – nečistoty, mastnota a zbytky jídla se při vysokých teplotách promění v popel, který bez námahy setřete. Zjistěte více o pyrolytickém čištění.

AquaClean – využívá vlhkost, která usnadní následné čištění vaší trouby od mastnoty a zbytků jídla. Zjistěte více o AquaClean.

Pokud máte parní troubu

Pokud máte parní troubu, můžete mít k dispozici následující programy.

Čištění párou – funkce automatického čištění, která využívá páru k navlhčení mastnoty a změkčení zbytků, což usnadňuje čištění vaší trouby. Přečtěte si více o čištění párou.

Steam Cleaning PLUS – intenzivnější program čištění párou. Přečtěte si více o čištění párou.

Sušení – tento čisticí program můžete spustit k vysušení vnitřku trouby po vaření s párou.

Odvápnění – čas od času je potřeba odvápnit napařovací systém. Tato funkce vám s tím pomůže. Zjistěte více o odstraňování vodního kamene.

DŮLEŽITÉ

 • Před čištěním se vždy ujistěte, že trouba vychladla.
 • Při použití sprejů na čištění trouby musí být trouba vychladlá. Čistič nastříkejte na hadřík a otřete vnitřek, místo stříkání přímo do vnitřku trouby. To může způsobit, že se čistič časem dostane na kapilární kabely za ventilátorem.
 • Jakýkoli použitý čisticí prostředek musí být neabrazivní.Další informace o konkrétním modelu trouby naleznete v uživatelské příručce. Svůj uživatelský manuál naleznete zde.

Náhradní díly a příslušenství
Náhradní díly a příslušenství

Vyhledejte si originální náhradní díly pro váš spotřebič v našem e-shopu a nechte si je doručit přímo domů.