Jak používat AquaClean k čištění trouby Electrolux

Naposledy aktualizováno 25.09.2023 5:27

Otírání páry hadříkem v troubě

Čištění trouby se nemusíte nijak obávat. Funkce AquaClean, kterou disponují vybrané trouby Electrolux, odstraní nečistoty vzniklé při jejím používání. Postará se o zbytky jídla a postříkané plochy, aby potom bylo snazší odstranit i odolné nečistoty. S funkcí AquaClean je údržba trouby mnohem jednodušší. 

Jednotlivé modely trub Electrolux mohou nabízet různé čisticí funkce, které vám proces čištění usnadní. V návodu k vaší troubě si můžete vyhledat, které programy k usnadnění čištění nabízí právě vaše trouba.

Co je AquaClean a proč byste jej měli používat?

AquaClean využívá páru k odstranění mastnoty a zbytků jídla z povrchu trouby. Jednoduše nalijte vodu na dno trouby a spusťte speciální cyklus vaření (ne čisticí), aby se vytvořila pára. Ta pomůže odstranit zbytky jídla, které po vychladnutí trouby snadno otřete.


Jak používat AquaClean

1. Nalijte 200 ml vody do prohlubně na dně trouby. Poznámka: Ne do nádržky na vodu, pokud ji váš model trouby má.
2. Vyberte v nastavení TrueFan . Pokud má vaše trouba na ovládacím panelu tlačítko s ikonou páry SteamBake, stiskněte také toto tlačítko .

3. Nastavte teplotu na 90 °C.

4. Nechte troubu pracovat 30 minut.

5. Poté troubu vypněte a nechte ji vychladnout.

6. Po vychladnutí trouby otřete vnitřní povrch trouby měkkým hadříkem.Další informace o konkrétním modelu trouby najdete v návodu k použití. Svůj návod k použití najdete zde

Nyní, když jste se dozvěděli, jak používat funkci AquaClean, možná budete chtít zjistit více o udržování trouby v čistotě. Klikněte zde pro přehled čištění a údržby vaší trouby.