Jak používat funkci asistovaného vaření ve vaší troubě Electrolux

Naposledy aktualizováno 27.09.2023 12:38

Žena při pohledu na její telefon 

Vždy dokonale uvařeno. Funkce AssistedCooking vám pomůže najít to nejlepší nastavení pro pokrm, který chcete vařit, a požadované výsledky. Objevte fantastické schopnosti vaší nové trouby Electrolux s funkcí AssistedCooking (k dispozici u vybraných modelů).

Co je AssistedCooking a proč byste jej měli používat?

AssistedCooking je užitečná funkce, která vás provede nastavením trouby pro váš konkrétní recept. Když víte, co chcete vařit, ale nevíte, jaký program zvolit, abyste dosáhli požadovaných výsledků, obraťte se na AssistedCooking. Postupně budete odpovídat na otázky ohledně toho, co vaříte a jakých výsledků chcete dosáhnout (např. rare, medium, well done). AssistedCooking podle toho navrhne vhodný program, čas a teplotu. Toto nastavení si můžete případně upravit podle sebe. Pokud používáte aplikaci, stačí odeslat rovnou do trouby, která začne s přípravou. 

K funkci AssistedCooking se dostanete buď v aplikaci My Electrolux Kitchen na kartě Chuť, nebo v MENU na ovládacím panelu trouby. V závislosti na modelu trouby může aplikace poskytnout lepší rozhraní, které vás provede výběrem krok za krokem.

Pokud má vaše trouba displej EXPlore LED, přečtěte si v dalším článku, co znamenají čísla programů AssistedCooking.


Jak používat AssistedCooking

1. Vyberte ASSISTEDCOOKING v MENU trouby nebo v aplikaci My Electrolux Kitchen.
2. Krok za krokem projděte výběrem pokrmu a předvolbami vaření. 
3. AssistedCooking navrhne čas, režim vaření a teplotu. V případě potřeby lze tato nastavení upravit.
4. Z aplikace můžete nastavení odeslat přímo do trouby.   
5. Stisknutím START zahájíte vaření.

Tipy a triky

  • Trouba signalizuje, když zbývá 10 % času do konce pečení. Podle potřeby můžete dobu prodloužit nebo nastavit jiný režim pečení.
  • Asistované vaření často doporučuje teplotní sondu – neváhejte ji použít, protože nabízí větší přesnost a kontrolu.
  • Asistované vaření není program sám o sobě, ale průvodce nastavením trouby. V seznamu programů jej tedy nenajdete, u většiny modelů je uvedeno pouze v MENU. 


Další informace o konkrétním modelu trouby naleznete v uživatelské příručce. Svůj uživatelský manuál naleznete zde.

Nyní, když jste se dozvěděli o AssistedCooking, se možná budete chtít dozvědět více o tom, jak aplikaci používat s vaší chytrou troubou.

Napište recenzi a vyhrajte
Napište recenzi a vyhrajte

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Proto každého, kdo na základě registrace vyplní recenzi, automaticky zařadíme do pravidelného losování o stolní mixér Explore 7.