Jak používat funkci Čištění párou ve vaší parní troubě Electrolux

Naposledy aktualizováno 15.06.2023 11:01

Parní čištění v akci v troubě

Už se nemusíte bát čistit troubu. Samočistící funkce ve vaší parní troubě Electrolux se o tuto práci postará a vaši troubu účinně vyčistí za vás. Pravidelným používáním čisticího programu udržíte svou troubu bez námahy čistou.

Jednotlivé modely parních trub mohou nabízet různé čisticí funkce, které vám proces údržby usnadní. V návodu k vaší troubě si můžete vyhledat, které programy nabízí právě váš model.

Co je funkce Čištění párou a proč byste ji měli používat?

Čištění párou je samočisticí funkce, která je součástí všech našich parních trub. Pára působí tak, že změkčuje mastnotu nebo zbytky jídla, aby bylo čištění trouby snadnější. V nabídce jsou dva různé programy čištění párou – v závislosti na vašich aktuálních potřebách můžete zvolit lehké, nebo intenzivní čištění.

Pravidelné čištění párou je skvělý způsob, jak odstranit nečistoty z povrchu trouby a udržovat její vnitřní prostor v čistotě. Tento způsob je navíc šetrný k životnímu prostředí, protože spotřebuje výrazně méně energie než jiné čisticí programy. Je to proto, že cyklus nevyžaduje extrémně vysokou teplotu po dlouhou dobu.

Všechny trouby Electrolux s parním čištěním mají vestavěné připomenutí, které vás upozorní na nutnost spustit čištění, aby mohla trouba optimálně fungovat. Připomenutí lze aktivovat a deaktivovat v nabídce nastavení.

Jak používat funkci Čištění párou

Před spuštěním čisticího programu

1. Ujistěte se, že je trouba chladná.

2. Odstraňte veškeré příslušenství a podpěry roštů.

Zapnutí programu Čištění párou

1. Naplňte zásobník na vodu na maximum.

2. V MENU vyberte ČIŠTĚNÍ.

3. Zvolte ČIŠTĚNÍ PÁROU nebo ČIŠTĚNÍ PÁROU PLUS:

  • Čištění párou: lehké čištění 30 minut.
  • Čištění párou Plus: normální čištění 75 minut – před spuštěním postříkejte vnitřek trouby čisticím prostředkem. Doporučujeme používat sprej na trouby a mikrovlnné trouby.


4. Spusťte program podle pokynů na displeji. Pokud trouba začne během programu pípat, je potřeba znovu naplnit zásobník vodou. 

5. Po dokončení čisticího programu vás trouba upozorní zvukovým signálem.


Po ukončení programu Čištění párou

1. Vypněte troubu.

2. Když trouba vychladne, otřete vnitřek měkkým hadříkem a vraťte podpěry roštů a příslušenství zpět.

3. Vylijte zbývající vodu ze zásobníku. 

4. Nechte dvířka trouby otevřená a počkejte, dokud vnitřní prostor trouby nevyschne.

DŮLEŽITÉ

  • Před spuštěním programu nechte troubu zcela vychladnout. Pokud je trouba horká, pára nebude fungovat tak rychle
  • Během programu Čištění párou je osvětlení trouby zhasnuté.Další informace o konkrétním modelu trouby najdete v návodu k použití. Svůj návod k použití najdete zde.

Nyní, když jste se dozvěděli vše o funkci Čištění párou, se možná budete chtít dozvědět více o udržování čistoty vaší trouby. Klikněte zde pro přehled čištění a údržby vaší trouby.