Jak používat katalytické čištění trouby Electrolux

Naposledy aktualizováno 06.10.2023 11:39

Rozlučte se s drhnutím mastných nečistot z trouby. Vybrané modely Electrolux trub mají katalytické vložky, které usnadňují čištění. Toto obložení zabraňuje usazování zbytků mastnoty na vnitřku trouby a udržování čisté trouby je tak mnohem jednodušší.

Jednotlivé modely trub mohou nabízet různé čisticí funkce, které vám proces čištění usnadní. V návodu k vaší troubě si můžete vyhledat, které programy k usnadnění čištění nabízí právě vaše trouba.

Co je katalytické čištění a proč byste jej měli používat?

Vybrané modely trub mají katalytické vložky, které usnadňují čištění vaší trouby. Tyto vložky absorbují mastnotu, která se uvolní, když trouba dosáhne 250 °C. Některé trouby s touto funkcí mají obložení na bocích, na horní a zadní straně trouby, jiné ho mají pouze na zadní straně trouby. Katalytická vložka je podobná brusnému papíru, na jehož povrchu jídlo nemůže zůstat přilepené, když je zahřáté. To usnadňuje efektivní udržování vaší trouby v čistotě.

Některé modely trub s katalytickou vložkou mají speciální program pro katalytické čištění, jiné tento program nemají. Bez ohledu na to můžete snadno udržovat vaši troubu v čistotě, pokud budete postupovat podle níže uvedených kroků.

Detailní záběr na katalytické obložení


Jak používat funkci katalytického čištění

Před zahájením katalytického čištění

1. Odstraňte veškeré příslušenství a odnímatelné podpěry roštů.
2. Povrchy trouby, které nemají katalytickou vložku, vyžadují tradiční čištění pomocí čisticího prostředku na trouby a otření hadříkem s teplou vodou. Doporučujeme použít náš čisticí sprej na trouby a mikrovlnné trouby.

Poznámka: Nikdy nedávejte čisticí prostředek na katalytické vložky.

Spuštění katalytického čištění

Možnost 1: Vaše trouba má speciální program pro katalytické čištění

1. V MENU vyberte ČIŠTĚNÍ a zvolte KATALYTICKÉ ČIŠTĚNÍ.
2. Aktivujte jej stisknutím tlačítka, dokud se na displeji nezobrazí „CATA“.
3. Nechte proběhnout hodinové samočištění.

Možnost 2: Vaše trouba nemá speciální program pro katalytické čištění

1. Nastavte troubu na 250 °C.
2. Nechte proběhnout hodinové samočištění.

Po ukončení katalytického čištění

1. Vypněte troubu.
2. Po vychladnutí trouby otřete dno vnitřního prostoru měkkým hadříkem.
3. Vraťte podpěry roštů a příslušenství zpět do trouby.


DŮLEŽITÉ

  • Katalytický povrch nečistěte spreji na trouby, abrazivními čisticími prostředky, mýdlem nebo jinými čisticími prostředky, aby nedošlo k jeho poškození.
  • Vezměte na vědomí, že po čištění se mohou objevit skvrny nebo změna barvy, protože to nemohou katalytické vlastnosti ovlivnit. Na troubu to nebude mít vliv.


Další informace o konkrétním modelu trouby najdete v návodu k použití. Svůj návod k použití najdete zde

Nyní, když jste se dozvěděli, jak používat funkci katalytického čištění, možná budete chtít zjistit více o své troubě. Klikněte zde pro přehled čištění a údržby vaší trouby.