Jak používat Steamify® ve vaší parní troubě Electrolux

Naposledy aktualizováno 22.04.2024 12:14

Jídlo vařené v páře v parní troubě

Zajímá vás vaření v páře, ale nejste si jisti, jak začít? Nechte se vést funkcí Steamify®. Steamify® usnadňuje domácí vaření zdravých a chutných jídel v páře než kdykoli předtím. Tuto funkci najdete u vybraných modelů trouby Electrolux.

Co je Steamify® a proč byste jej měli používat?

Většina lidí si není vědoma mnoha výhod, které vaření v páře nabízí. Vaření v páře zachovává živiny, vitamíny, barvy a chutě. Vaše jídla budou obsahovat méně tuku, protože použijete méně oleje a šťávy zůstanou bez námahy zachovány. Když budete vařit v páře, můžete se těšit na zdravější a šťavnatější jídla.

Steamify® je funkce, která usnadňuje vaření v páře, než si dokážete představit. Díky Steamify® není třeba měnit způsob vaření, pokud jste zvyklí vařit pomocí horkého vzduchu nebo horního a spodního ohřevu. Nemusíte zjišťovat, jak a kdy přidat páru, vaše trouba dodá správné množství páry ve správný čas pro vás. Steamify® může nahradit téměř všechny vaše obvyklé kuchařské návyky a poskytnout vám chutnější jídla s minimální námahou.

Jak používat Steamify®

Jednoduše zvolte funkci Steamify® a nastavte teplotu pomocí posuvníku na displeji. Měla by to být teplota, kterou běžně používáte při vaření horkým vzduchem, nebo jak je uvedeno ve vašem receptu. Na základě teploty za vás trouba automaticky nastaví úroveň páry.

1. Stiskněte ikonu Steamify® na displeji

2. Nastavte teplotu kliknutím na teplotu na displeji. Posuňte jej na správnou teplotu
3. Stisknutím START zahájíte vaření
4. V případě potřeby naplňte nádržku na vodu podle pokynů na obrazovce
5. Stiskněte tlačítko OK

Steamify® dokonce doporučí teplotu podle toho, jakých výsledků chcete dosáhnout. Když posunete posuvník teploty, trouba bude ukazovat očekávané výsledky při různých teplotách:

  • 50 až 100 °C  – Pára na vaření v páře
  • 105 až 130 °C – Pára na dušení
  • 135 až 150 °C – Pára pro jemnou kůrku
  • 155 až 230 °C – Pára na pečení a zapékání


Osoba mění nastavení na parní troubě

Tipy a triky

  • Při vaření pokrmů vyžadujících teplotu 135 °C a vyšší nastavte požadovanou dobu vaření, abyste mohli plně využít vícestupňový proces vaření Steamify®
  • Když použijete páru pro jemnou kůrku a nastavíte časovač, funkce grilu se automaticky zapne na poslední minuty, aby se vytvořila křupavá kůrka
  • Když k pečení a opékání používáte páru a nastavíte časovač, spodní ohřev se zapne na poslední minuty, aby byl pokrm křupavý zespoduDalší informace o konkrétním modelu trouby naleznete v uživatelské příručce. Svůj uživatelský manuál naleznete zde.

Nyní, když jste se dozvěděli o funkci Steamify®, klikněte sem a dozvíte se více o tom, jak vařit v páře.

Napište recenzi a vyhrajte
Napište recenzi a vyhrajte

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Proto každého, kdo na základě registrace vyplní recenzi, automaticky zařadíme do pravidelného losování o stolní mixér Explore 7.