Pečte lepší chléb pomocí páry

Naposledy aktualizováno 15.05.2020 13:13

Objevte, jak pára zdokonaluje vaše pečení. Parní trouba poskytuje ideální prostředí pro kynutí těsta a dodá vašemu chlebu křupavou kůrku.Zdokonalte vaše pečení

Parní trouba otevírá zcela nový svět chutného, vzdušného chleba s křupavou zlatohnědou kůrkou. Celý proces začíná už tam, kde pára vytváří rovnoměrnou teplotu, ideální pro kynutí těsta. Při pečení vytváří pára křupavou kůrku, protože na chlebu vytváří vlhký povrch a také udržuje vnitřní nadýchanost.


Kynutí 

Používání páry ke kynutí těsta je fantastické, protože máte dokonalou a rovnoměrnou teplotu, aby se těsto zvedlo. To znamená, že těsto bude stoupat rychleji a rovnoměrněji. To je skvělé pro všechna těsta, ale zejména pro kváskové těsto, protože dostanete vyšší a ne tak husté těsto, jak je tomu při pokojové teplotě.

Můžete použít páru pro první kynutí, ale určitě ji použijte pro druhou fázi. Když kynou bochníky nebo rohlíky chleba, pára pomáhá nadýchat chléb s větším množstvím vzduchu uvnitř. Vhodná je teplota kolem 25-30 ° C, obecně vyšší teplota znamená rychlejší vzestup - a při kynutí v parní troubě nemusíte těsto zakrývat.


Pečení

Naučit se, jak péct chleba v parní troubě, je jednoduché a výsledek je skvělý. Používání páry na začátku pečení způsobuje, že chléb je na povrchu křupavější. Je to proto, že pára (nebo v podstatě voda) vytváří mokrý povrch, který pomůže rovnoměrněji se upéct.

Poté, když skončíte se suchým teplem, bude mokrý povrch ještě křehčí, než kdybyste používali pouze suché teplo od začátku. Pára také pomůže udržet vlhkost v chlebu - už žádný suchý a hustý chléb. (Pokud používáte jednu z parních trub, zkuste funkci pečení chleba.)


Pečte domácí řemeslný chléb

Pečte velký chléb pouhým stisknutím tlačítka. Trouby SteamBake používají páru ke kynutí těsta, rychlému růstu a dokonce i pro vzdušné nadýchané vnitřky. K dosažení nádechu dokonalosti se používá pravidelné suché teplo, které způsobuje, že je kůrka křupavá a zlatohnědá.


Objevte naše trouby SteamBake


Napište recenzi a vyhrajte
Napište recenzi a vyhrajte

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Proto každého, kdo na základě registrace vyplní recenzi, automaticky zařadíme do pravidelného losování o stolní mixér Explore 7.