Pomáháme snižovat plýtvání potravinami

Naposledy aktualizováno 28.08.2020 11:48


Věděli jste, že vyhodíme 1/3 veškerého jídla, které kupujeme? Co kdybyste proměnili zbytky v chutné jídlo?


Je možné vyhnout se plýtvání potravinami?

Dvě hlavní příčiny potravinového odpadu jsou způsobeny hlavně ztrátou vody a špatným skladováním. To vede ke změně vzhledu a ke změně textury výrobků. Náš odpad lze rozdělit do tří kategorií: je možné se mu vyhnout, nelze se mu vyhnout a případně se mu lze vyhnout.

60% odpadu je možné se vyhnout - potraviny, které by mohly být snědeny, pokud by se s nimi nakládalo lépe.
19% je nevyhnutelné - věci jako čajové sáčky a kuřecí kosti.


Recepty ke snížení plýtvání potravinami

20% odpadu je klasifikováno jako "lze se mu vyhnout". Patří sem jídlo, které zde vidíte: bramborové slupky, stonky brokolice a listové ořezky.

Mohou být konzumovány a užívány, pokud jsou správně připraveny. Zde je návod, jak tento odpad proměnit v chuť:

Bramborové lupínky

Červená řepa Pesto

Brokolicový salát


Praktický průvodce - nejlepší podmínky pro různé druhy potravin

  • Přeložte nejstarší potraviny ze zadní části chladničky dopředu, takže položky, které je třeba nejprve použít, jsou nejviditelnější.
  • Zabalte všechny předměty, které mají silný zápach nebo vysoký obsah vlhkosti.
  • Ovoce a zeleninu skladujte v zásuvkách, kde zachycená vlhkost pomáhá uchovat kvalitu potravin po delší dobu. Většina ovoce a zeleniny by měla být skladována při nízké teplotě a vysoké vlhkosti.
  • Zabalte syrové maso a drůbež bezpečně, aby nedocházelo k úniku a kontaminaci jiných potravin nebo povrchů. Veškeré maso, které má být skladováno déle než dva dny, by mělo být zmrazeno.
  • Máslo a sýr: měly by být umístěny ve speciálních vzduchotěsných obalech nebo zabaleny do hliníkových fólií nebo polyetylénových sáčků, aby se eliminovalo co nejvíce vzduchu.
Napište recenzi a vyhrajte
Napište recenzi a vyhrajte

Váš názor je pro nás velmi důležitý. Proto každého, kdo na základě registrace vyplní recenzi, automaticky zařadíme do pravidelného losování o stolní mixér Explore 7.