Průvodce nákupem

Najděte si perfektní odsavač podle svých představ

Styl

Na výběr máte odsavače různých tvarů a velikostí.


Ostrůvkové odsavače - jsou určené k umístění do prostoru nad kuchyňský ostrůvek. Instalují se ke stropu.

Nástěnné odsavače - mohou být ploché, šikmé nebo komínové, v různých velikostech a úpravách. Instalují se na stěnu.

Integrované odsavače - můžete je nenápadně začlenit do kuchyňské linky a schovat za dvířka.

Výsuvné odsavače - zabudovávají se do kuchyňské pracovní desky.

Tradiční odsavače - šetří místo, protože se instalují pod kuchyňskou skříňku nad varnou deskou.TIP: Vždy si nejprve zjistěte doporučenou vzdálenost odsavače od varné desky nebo sporáku.

 

 

Instalace a cirkulace vzduchu

Odsavače s odtahem ven vyžadují vnější ventilační otvor na odvádění kuchyňský výparů a vlhkosti. Průtok vzduchu přitom ovlivňuje délka odsávacího potrubí, ohyby a druh použitého materiálu.

Recirkulační režim nevyžaduje vnější odvětrávání. Vzduch čistí skrz uhlíkový filtr, který pohlcuje kuchyňské výpary, a vrací zpět do kuchyně.


TIP: Odsavač zapněte ještě před začátkem vaření, aby byl účinek cirkulace nebo odsávání efektivnější.

Výkon odsávání

Při rozhodováním mezi jednotlivými modely odsavačů s různým výkonem vám může pomoci výpočet minimální a maximální kapacity odsávání podle velikosti kuchyně. Postupujte následovně:

1. Změřte si délku, šířku a výšku kuchyně.

2. Vynásobte délku x šířku x výšku a získáte objem místnosti.

3. Objem místnosti vynásobte 6 a dostanete minimální požadovanou kapacitu odsávání (6 výměn vzduchu za hodinu při běžném vaření, například pomalém dušení).

4. Když objem vynásobíte 12, zjistíte maximální kapacitu odsávání (12 výměn vzduchu za hodinu při smažení na oleji).

Obvykle se doporučuje vybrat model s kapacitou odsávání mezi 6 až 12 násobkem objemu kuchyně.

Hlučnost

Jestli si potrpíte na klid v kuchyni bez rušivých zvuků, vyberte si odsavač s nízkou úrovní hluku (dB). Odsavače Electrolux mají hlučnost v rozmezí od 40 do 70 dB. Pro vaši představu, šepot má asi 40 dB a běžná konverzace mezi lidmi 60–70 dB.

U odsavačů s odtahem ven je hlučnost ovlivněna celkovou konstrukcí ventilačního systému. Potrubí by mělo být vyrobené ze zvukově izolačních materiálů a s minimálním počtem ohybů.

Filtry

Všechny odsavače jsou vybavené tukovými filtry, které zachytávají částečky tuku rozptýlené ve vzduchu. V závislosti na modelu je nutné tyto filtry pravidelně měnit (jednorázové filtry) nebo mýt (kovové filtry). Kovový filtr můžete namočit a umýt v ruce nebo dát do myčky nádobí na 60–70 °C.

Odsavače na bázi recirkulace by měly mít ještě filtr s aktivním uhlím, který pohlcuje pachy. Je třeba ho pravidelně čistit nebo alespoň každé čtyři měsíce vyměnit za nový. V případě intenzivního vaření i častěji.

Vyberte si spotřebič

Odsavače Electrolux kombinují účinné odsávání vzduchu, tichý provoz a atraktivní design. Najděte si ten správný odsavač do své kuchyně.

Prohlédněte si naše odsavače

Řada Flex

Pro každý styl vaření, pro každý skvělý pokrm to správné nastavení. Stačí se dotknout tlačítka a odsavač se postará o svěží vzduch ve vaší kuchyni. 

 

 

Skvělá viditelnost díky bodovému osvětlení

S odsavačem 600 LEDSpot vám už nic neunikne. Integrovaná světla perfektně osvětlují varnou desku, takže jasně vidíte, jak se pokrmy připravují. Jsou speciálně navržena tak, aby dlouho vydržela a šetřila energii. 

Odsavač 600 LED Spot

Odsavač 600 LED Spot

 • LED světla k osvětlení varné desky
 • design sladěný s ostatními kuchyňskými spotřebiči
 • mechanické ovládání umožňuje snadné nastavení
 • LED lightning
  LED osvětlení

  Náš odsavač par s integrovanými LED světly vám umožňuje perfektní přehled o tom, co se právě děje na varné desce. Dokáže stejně dobře vykouzlit náladové osvětlení, jako si důkladně posvítit do hrnců a pánví.

 • Moderní design
  Moderní design

  Náš unikátní odsavač v moderním stylu byl navržen tak, aby skvěle ladil s ostatními kuchyňskými spotřebiči stejné řady. Vysoká účinnost v kombinaci se skvělým vzhledem představuje dokonalou harmonii formy a funkčnosti.

 • Mechanické ovládání
  Mechanické ovládání

  U našeho odsavače s mechanickými ovládacími prvky jednoduše nastavíte správné osvětlení i stupeň výkonu. Podle potřeby upravíte rychlost ventilátoru a zapnete nebo vypnete osvětlení varné plochy. 

Doporučené modely

Díky zabudovanému osvětlení LEDSpot v odsavači par 600 už vám nikdy nic neunikne. Poskytuje jasné světlo, abyste měli absolutní přehled o tom, co se právě děje v hrncích na varné desce. Navíc je energeticky úsporné a navržené tak, aby vám dlouho vydrželo.

Díky zabudovanému osvětlení LEDSpot v odsavači par 600 už vám nikdy nic neunikne. Poskytuje jasné světlo, abyste měli absolutní přehled o tom, co se právě děje v hrncích na varné desce. Navíc je energeticky úsporné a navržené tak, aby vám dlouho vydrželo.

Náš elegantní odsavač par diskrétně splyne s vaší kuchyňskou linkou. Moderní skleněnou clonu lze vysunout tak, aby zachytávala ještě více kuchyňských výparů.

Řada Sense

Abyste se mohli plně soustředit na přípravu chutných jídel, přinášíme vám spotřebiče, které převezmou rutinní úkony za vás. Například technologie Hob2Hood® zajistí, že varná deska automaticky ovládá nastavení odsavače. Vy se tak můžete věnovat přípravě pokrmů, servírování a vychutnávání si skvělých jídel.

 

 

Varná deska se postará i o odsavač

Technologie Hob2Hood® znamená, že varná deska automaticky reguluje nastavení odsavače par. Při vaření se výkon ventilátoru přizpůsobuje počtu zapnutých varných zón a intenzitě ohřevu. Odsavači tak vůbec nemusíte věnovat svou pozornost a místo toho se můžete plně soustředit na přípravu lahodných pokrmů. 

Odsavač 700 Hob2Hood®

Odsavač 700 Hob2Hood®

 • dokonalý komfort díky funkci Hob2Hood®
 • výkonný motor a účinné odsávání
 • funkce Breeze potichu vyčistí vzduch v kuchyni
 • stmívatelné osvětlení si přizpůsobíte podle nálady
 • SilenceTech zajišťuje intenzivní odsávání bez hluku
 • cooking seafood pasta
  Výkonný motor

  Ať už vaříte cokoli, naše odsavače par se vždy spolehlivě postarají o čistý vzduch ve vaší kuchyni. Výkonný motor s vysokými otáčkami zajistí účinné odsávání kuchyňských výparů a navodí příjemnou svěží atmosféru.

 • man cooking food
  Breeze

  Když skončíte s vařením, zapněte funkci Breeze. Výkon odsávání se sníží na nízkou úroveň a dalších 10 minut bude odsavač v tichosti čistit vzduch v kuchyni, abyste si mohli v klidu vychutnat své jídlo.

 • noodle dish in sauce pan
  LED osvětlení

  Díky stmívatelnému LED osvětlení si můžete intenzitu světla jednoduše přizpůsobit. Snížit, nebo zvýšit podle toho, jestli chcete vytvořit příjemné náladové osvětlení nebo si důkladně posvítit do hrnců a pánví na varné desce.

 • man cooking food and talking on the phone
  SilenceTech

  Odsavač s vyspělou technologií SilenceTech potichu odsává výpary a pachy, dokonce i při maximálním výkonu. V klidné a svěží atmosféře se lépe vaří, protože vás nic nerozptyluje.

Doporučené modely

Technologie 700 Hob2Hood® znamená, že varná deska automaticky ovládá nastavení odsavače par. Během vaření upravuje intenzitu odsávání buď podle teploty, nebo podle toho, kolik varných zón právě používáte. Můžete se tak více soustředit na přípravu chutných pokrmů.

Technologie 700 Hob2Hood® znamená, že varná deska automaticky ovládá nastavení odsavače par. Během vaření upravuje intenzitu odsávání buď podle teploty, nebo podle toho, kolik varných zón právě používáte. Můžete se tak více soustředit na přípravu chutných pokrmů.

Plně integrovaný odsavač par diskrétně splývá s horní kuchyňskou skříňkou a nijak nevyčnívá. Přesto má svěží vzduch ve vaší kuchyni plně pod kontrolou.