Průvodce nákupem

Vyberte si pračku podle svých představ

ColourCare – aby barvy zůstaly zářivé

Naše technologie ColourCare filtruje vodu, aby byly prací prostředky maximálně účinné i při nízkých teplotách. Šetrné, ale důkladné praní totiž udržuje barvy vašich oděvů stejně zářivé jako v den, kdy jste si je koupili.

Barvy neblednou*

*Test stálobarevnosti provedený na červeném a černém polyesteru po 50 pracích cyklech při 30 stupních.

Sůl chrání barvy

Sůl aktivuje filtr pro výměnu iontů, aniž by přitom přišla do přímého kontaktu s oděvy. Tím dojde ke změkčení vody a odstranění tvrdých minerálů a nečistot. Barvy si tak i po vyprání zachovají sytost a černá nevybledne v šedou.

Užijte si oblíbené oděvy déle díky UltraCare

S naším systémem UltraCare vám oblíbené oděvy vydrží déle. Prací prostředek a aviváž jsou smíchány s vodou ještě dříve, než se dostanou k prádlu. Jejich prací účinnost se aktivuje rychleji, působí rovnoměrně v celém bubnu a tím dochází k menšímu opotřebení textilií.

Účinné praní při 30 °C, úspora 30 % energie*

* S programem UltraWash důkladně vyperete při 30 °C a ušetříte více než 30 % energie ve srovnání s programem pro bavlnu při 40 °C.

Spotřeba, péče a čas – dokonalá rovnováha díky programu UltraWash

Program UltraWash v délce pouhých 59 minut je určen pro smíšené várky prádla a představuje ideální rovnováhu mezi péčí a úsporou energie. Účinné praní při nízkých teplotách chrání vaše oblečení. Při 30 °C ušetříte 30 % energie ve srovnání s programem pro bavlnu na 40 °C. Šetrné k vašemu oblečení, šetrné k životnímu prostředí.

Prádlo bez pomačkání, připravené k použití

Dopřejte si profesionálně vyprané prádlo v pohodlí vašeho domova. Technologie SteamCare zakončí prací cyklus párou, která sníží pomačkání o třetinu a dosáhne hladkého vzhledu bez nutnosti žehlení. Nebo se praní vyhněte úplně a použijte náš parní program FreshScent, který oblečení osvěží a zbaví pachů.

O třetinu menší pomačkání*

*V porovnání se stejnou pračkou bez technologie SteamCare.

SensiCare – pro každodenní praní

Technologie SensiCare přizpůsobí čas a spotřebu vody a energie podle aktuálního množství prádla. Tím zajistí vašemu prádlu dokonalou péči na míru. Oblečení se nepere zbytečně dlouho, déle si tak zachová vzhled a hebkost.

Tkaniny vypadají dvakrát déle jako nové.*

*Zkouška stálosti barev provedená společností Ritex. Test č. 15CR00099 v prosinci 2015.

Senzory během první minuty praní automaticky upraví podle množství prádla nastavení pracího cyklu a sníží spotřebu času, energie a vody. Šetří tak nejen vaše oblečení, ale i životní prostředí.

Objevte naše pračky

Vyberte si z naší nabídky tu správnou pračku pro své potřeby.

Naše nabídka

Prohlédněte si naši nabídku a najděte spotřebič, který se nejlépe hodí do vaší domácnosti.

Rozměry pračky

Ať už chcete pračku volně stojící, nebo integrovanou (vestavnou), základem je správně změřit prostor, kde bude umístěna, a podle toho pak zvolit způsob plnění:

Šířka 48–60 cm: Doporučujeme pračku s předním plněním.

Šířka 40–45 cm: Zvažte pračku s horním plněním.

Hloubka 38–45 cm: To je prostor pro úzkou pračku s předním plněním.

Tipy: Pokud máte omezený prostor, zvažte koupi pračky kombinované se sušičkou, tzv. 2 v 1. Další možností, jak ušetřit místo, je postavit sušičku na pračku.

Kapacita pračky

Při rozhodování o kapacitě pračky byste měli zvážit především:

Velikost domácnosti: Velké rodiny versus jednotlivci.

Zvyky: Kolikrát týdně perete?

Typ a velikost prádla: Například ložní prádlo, peřiny a záclony budou pro dokonalé vyprání vyžadovat větší buben.

Všechny pračky Electrolux jsou vybaveny technologií SensiCare. SensiCare využívá váhové senzory, které upravují spotřebu vody a energie v závislosti na hmotnosti náplně. Tím šetří čas i spotřebu a zajišťuje, že se vašemu prádlu dostane přesně tolik péče, kolik potřebuje.

Energeticky úsporná pračka

Každá pračka Electrolux je navržena tak, aby minimalizovala spotřebu energie a vody, ale zároveň poskytla vašemu oblečení tu nejlepší péči. Energetická třída praček Electrolux se pohybuje od A+++ do A+++ -75 %. To znamená, že pračka Electrolux s nejvyšším hodnocením má o 75 % vyšší účinnost, než vyžaduje hodnocení A+++.

K lepšímu energetickému hodnocení přispívají i speciální technologie. Mezi ně patří invertorový motor, technologie ECO nebo SensiCare.

Electrolux EcoLine

Lepší než nejlepší energetická třída* – pračky, které s každým praním šetří zdroje.

Pračky Electrolux EcoLine překračují nejvyšší energetickou třídu A a šetří až o 30 % více energie*. Navíc se při každém praní automaticky přizpůsobují náplni, čímž šetří zdroje – díky páře snižují množství vody až o 96 % a automatické dávkování zabraňuje plýtvání pracími prostředky.

 

Tiché a rychlé

Při výběru pračky zvažte ještě další dva důležité parametry:

Tichý chod cyklů

Naše pračky udržují hlučnost na úrovni 47 decibelů. Praní prádla tak nenarušuje klidné prostředí vašeho domova.

Rychlé prací programy

S krátkými programy můžete menší dávku prádla (do 3 kg) vyprat už za 20 minut. Pro větší dávky vyberte program UltraWash (u vybraných spotřebičů), který trvá pouhých 59 minut. Program UltraWash je ideální pro večerní praní nebo jen mírně ušpiněné oděvy. Nový program MixCare trvá dokonce ještě kratší dobu, a to jen 49 minut.

Chytrá pračka

S aplikací Electrolux propojíte spotřebiče se svým telefonem a získáte chytřejší způsob péče o prádlo. Stačí otevřít aplikaci a zvolit teplotu, typ tkaniny a barvu. Aplikace přizpůsobí program praní vašemu výběru. Péče o prádlo na míru pohodlně z vašeho chytrého telefonu.

Kompatibilní spotřebiče

Pokud hledáte pračku, která vytvoří správnou dvojici se sušičkou, Electrolux je ideální volbou. Naše modely jsou navrženy tak, aby byly kompatibilní. Můžete je postavit nejen vedle sebe, ale i na sebe a optimalizovat tak prostor pro praní.


Pračka a sušička vedle sebe

Pračka s párou

Chcete se vyhnout ždímání a žehlení? Zvolte páru. Pračky Electrolux s technologií SteamCare® jsou vybaveny funkcí PlusSteam, která na konci pracího cyklu přidá páru a sníží tak pomačkání oblečení až o třetinu. Pro rychlé a snadné osvěžení pomačkaného oblečení můžete použít i samostatný parní cyklus.

Certifikace

Certifikace Woolmark je potvrzením toho, že společnost Woolmark uznala pračky Electrolux jako dostatečně šetrné pro praní vlny a jemného prádla.

Pračky Electrolux série 800 jsou certifikovány* společnostmi Ariel a Lenor. Znamená to, že nabízejí optimální distribuci pracího prostředku a aviváže pro účinné praní. Každé vlákno je ošetřeno přesně takovým způsobem, jaký vyžaduje. Vaše oblečení proto vydrží déle jako nové.

Objevte naše pračky

Vyberte si z naší nabídky tu správnou pračku pro své potřeby.

Vybrali jste?
Nebo pokračujte a podívejte se na další řadu.