Energetické štítky u odsavačů par

Energetické štítky u odsavačů par

Vyberte si správný odsavač par

Vysvětlení značení energetické účinnosti

Aby vaše kuchyně byla vždy svěží a voňavá, je důležité vybrat si ten správný odsavač par. Všechny naše odsavače jsou opatřeny energetickými štítky, které vám usnadní zvolit si odsavač přesně podle vašich preferencí.

Nejúčinnější odsavač par do vaší kuchyně

Získat relevantní a přehledné informace o výkonu vašeho kuchyňského odsavače par nebylo nikdy tak jednoduché jako dnes. Od roku 2015 platí v EU nové značení energetické účinnosti, které vám pomůže vybrat si odsavač, který vám bude nejvíce vyhovovat. Na štítku najdete uvedenou průměrnou spotřebu, hladinu hluku při maximálních otáčkách, účinnost tukového filtru i způsob osvětlení. Všechny odsavače jsou také označeny dle třídy podle spotřeby od F až po A+. 

Hodnocení účinnosti odsavače par

Od ledna 2015 se u všech odsavačů par prodávaných v EU používají nové energetické štítky, na nichž musí být uvedeny tyto údaje:

A. Energetická účinnost

B. Roční spotřeba energie: vyjádřená v kWh.

C. Třída účinnosti proudění tekutin: na základě průtoku, statického tlaku a elektrického příkonu v bodě nejvyšší účinnosti odsavače par.

D. Třída účinnosti osvětlení: na základě poměru mezi průměrným osvětlením a jmenovitým příkonem osvětlovacího systému.

E. Třída účinnosti tukového filtru: na základě relativního množství tuku zadrženého v tukových filtrech odsavače par.

F. Hladina hluku: v dB při nejvyšším nastavení pro běžné použití.

Prohlédněte si odsavače par
Odsavač par bez nutnosti ovládání

Prostřednictvím technologie Hob2Hood vaše varná deska zapne odsavač par a přizpůsobí sací výkon stylu přípravy jídla.

Jasnější volba pro lepší kuchyni

Nové značení energetické úspornosti vám pomůže nalézt ten nejvhodnější spotřebič do vaší kuchyně. Energie hraje důležitou roli a odsavač par s nízkou spotřebou vám zcela jistě přinese úsporu na účtech za energii. Důležité jsou ale i jiné faktory jako např. hladina hluku nebo účinnost tukového filtru; ty vám mohou výrazně usnadnit proces rozhodování. Nové energetické štítky vám přinášejí transparentnost potřebnou k zasvěcenému rozhodování a nalezení optimálního odsavače par pro vás a vaši jedinečnou kuchyni.