Letní inspirace

Máme pro vás tipy na správné skladování čerstvých potravin, snadné zavařování i grilování za každého počasí.

Déle čerstvé a svěží

Přinesli jste si domů z trhu plný koš ovoce a zeleniny, vajíčka nebo maso na gril? Kombinované chladničky Electrolux TwinTech® NoFrost udržují optimální teplotu a vlhkost, aby vám veškeré vaše potraviny vydržely co nejdéle čerstvé, svěží a plné chuti.

Smoothie zažene žízeň i zasytí

Zelené, červené, oranžové, modré, smoothie mohou hrát všemi barvami, a navíc jsou plné vitamínů a živin. Zkombinujte ovoce, zeleninu a bylinky, co máte rádi, a rozmixujte dohladka v jednom z našich mixérů. Mixovací lahev je vyrobena z odolného plastu bez obsahu škodlivých látek. Díky praktickému víčku si můžete vzít smoothie kamkoli s sebou.

Grilujte venku i doma

Grilování k létu patří. A když nevyjde počasí? Nevadí. Maso, ryby, sýry i zeleninu jednoduše dejte do trouby a v menu vyberte program gril nebo turbo gril. S grilem Plancha dokonce můžete grilovat i na jakékoli varné desce. A jestli chcete zkusit něco nového, pořiďte si solný blok. Je vyroben z růžové himálajské soli a suroviny jemně osolí a předá jim zdravé minerály. Můžete použít v troubě, na grilu i varné desce.

Zavařovat zvládne každý

Nestíháte zpracovat čerstvé ovoce a zeleninu? Zavařujte. S parní troubou Electrolux je to rychlé a snadné. Nejprve v ní sterilizujte sklenice, pak je naplňte, vložte zpátky do trouby a zvolte speciální program na zavařování. Hotové zavařeniny si schovejte na zimu, až se vám zasteskne po létě.

Domácí zmrzlina nejen pro malé nezbedy

Obzvlášť v horkém počasí potěšíte děti i dospělé vychlazenou domácí zmrzlinou. Na její výrobu stačí stolní nebo tyčový mixér, kvalitní suroviny a vhodná nádoba či formičky. Nejjednodušší je ovocná zmrzlina. Vybrané ovoce rozmixujete, přidáte cukr či jiné sladidlo a dáte zamrazit. Na smetanovou budete kromě ovoce potřebovat 33% smetanu a můžete přidat i jemný tvaroh. My vám doporučujeme luxusní veganskou zmrzlinu podle Mariky a Jirky z Kitchen Story.