Průvodce nákupem

Najděte si perfektní myčku nádobí podle svých představ

Prostor a umístění

Nejprve si pečlivě změřte prostor určený pro myčku, aby do něj vybraný model perfektně zapadl. 

 

Šírka 60 cm - optimální prostor pro model standardní velikosti, který vám nabídne maximální kapacitu naplnění. 

Šírka 45 cm - dostatek místa pro úzkou myčku, která se postará o zářivě čisté nádobí. 

TIP: Myčku můžete umístit pod kuchyňskou pracovní desku nebo ve vyšší úrovni. Při výběru myslete i na to, aby se vám s nádobím pohodlně manipulovalo. 

 

Typy

Plně integrované myčky jsou zcela ukryté za kuchyňskými dvířky. Diskrétní ukazatel TimeBeam® promítá světelný signál na podlahu, a informuje tak o stavu mycího cyklu.  

Vestavné myčky rovněž ladí s designem kuchyně, ale prozrazuje je viditelný ovládací panel. 

Volně stojící myčky jsou ideální, když chcete mít svou myčku stále na očích a neskrývat ji za dvířky kuchyňské linky. 

Kapacita

Kapacita myčky se obvykle uvádí podle počtu standardních souprav nádobí, které dokáže umýt během jednoho cyklu. Standardní sadou se přitom rozumí nádobí a příbory potřebné k servírování tříchodového menu včetně kávy pro jednu osobu.

12–15 souprav nádobí - model vhodný do velké rodiny nebo domácnosti, kde rádi zvou početné návštěvy.   

9 souprav nádobí - kapacita úzkých modelů myček nádobí vhodných pro páry nebo domácnosti s menší kuchyní. 

6 souprav nádobí - kompaktní myčka je ideální, když se většinou stravujete venku nebo nemáte v kuchyni dost místa.  

Mycí programy

Pro křehké nádobí - moderním myčkám nádobí můžete bez problémů svěřit i sváteční sklo. Hledejte řešení, která zajišťují stabilní umístění a ochranu skleniček, jakou jsou například měkké úchytky SoftSpikes nebo SoftGrip pro sklenice na vysoké noze. 

Na hrnce a pánve - na velmi špinavé hrnce a pánve je ideální model vybavený intenzivním mycím programem s teplotou 70 °C, který se postará o perfektní čistotu za méně než 90 minut. 

Mix - některé myčky umožňují intenzivní i jemné mytí v rámci jednoho cyklu. V dolním koši se důkladně umyjí špinavé hrnce a pánve při vyšší teplotě, zatímco v horním koši se šetrně myje sklo a porcelán. 

 

Nové ikony výkonu myček nádobí

A) Nový QR kód k naskenování pomocí chytrého telefonu

B) Třída energetické účinnosti

C) Spotřeba energie na 100 Eco cyklů

D) Jmenovitý objem, počet sad pro Eco program

E) Délka Eco programu

F) Spotřeba vody za cyklus

G) Emise hluku šířeného vzduchem

Komfort

Používání myčky vám usnadní a zpříjemní další praktické funkce: 

ComfortLift® - elegantní a šikovný způsob vkládání i vyndávání nádobí. Mechanizmus ComfortLift®, první svého druhu, vám umožní zdvihnout dolní koš do vyšší polohy, abyste mohli pohodlněji manipulovat s nádobím.  

Odložený start - myčka s funkcí odloženého startu spustí program ve chvíli, kdy to bude vyhovovat vašemu harmonogramu.

30minutový rychlý program - nádobí umyté už za 30 minut. Nemusíte se tedy obávat, že vám během oslavy dojdou čisté skleničky a talíře. 

Vyberte si spotřebič

Od praktických výkonných myček v tradičních velikostech až po spotřebiče s revolučními funkcemi. Electrolux má jistě ideální myčku i pro vás. 

Prohlédněte si naše myčky

Řada Flex

Při navrhování spotřebičů klademe důraz na všestrannost a schopnost přizpůsobit se. Myčky řady Flex jsou výjimečně flexibilní a dokážou upravit jak délku trvání cyklu, tak svůj vnitřní prostor podle vašich aktuálních potřeb.  

 

Nebojte se použít různé pomůcky a náčiní

Popusťte uzdu své kulinářské kreativitě a používejte všechno náčiní, které v kuchyni máte. Soupravy příborů i neforemné nástroje. Zásuvku MaxiFlex snadno přizpůsobíte nejrůznějším kusům náčiní.  

Myčka 700 MaxiFlex

Myčka 700 MaxiFlex

 • zásuvka MaxiFlex
 • perfektní pokrytí se satelitním sprchovacím ramenem SatelliteClean
 • funkce AirDry dokonale vysuší nádobí
 • tichá signalizace Beam on Floor
 • satellite arm in dishwasher
  SatelliteClean®

  Sprchovací rameno SatelliteClean® se postará o to, aby byl každý kus nádobí perfektně čistý. V porovnání s běžným sprchovacím ramenem zajišťuje třikrát intenzivnější účinek. I na těsno vložené nádobí se důkladně umyje. Žádné šmouhy ani skvrny, vše je bezchybně čisté. 

 • porovnání čisté misky v myčkách nádobí
  AirDry

  Zapomeňte na utěrku, nádobí se perfektně usuší při otevřených dvířkách. Naše technologie AirDry využívá v závěrečné fázi sušení přirozeného proudění vzduchu. Pár minut před koncem programu se dvířka myčky automaticky pootevřou, aby se nádobí dokonale vysušilo. Ve srovnání se zavřenými dvířky je tento způsob třikrát účinnější. 

   

   

 • Beam on floor
  Světelný paprsek na podlaze

  Světelný paprsek na podlaze respektuje ticho ve vaší kuchyni. Místo hlasitého pípání, které může splynout s okolním ruchem, myčka elegantně informuje o stavu cyklu světelným bodem promítaným na podlahu. Když svítí červeně, program běží, když zeleně, je umyto. 

Myčka, která mluví vaším jazykem 

S myčkou nádobí 600 QuickSelect nastavíte správný cyklus jedním dotykem. Stačí zvolit požadovanou délku mytí na posuvném ovladači a o všechno ostatní se myčka postará sama. Uklízení po večeři nebylo nikdy tak snadné. 

Myčka 600 QuickSelect

Myčka 600 QuickSelect

 • ovládání QuickSelect
 • bezkonkurenční ochrana skla GlassCare
 • spolehlivé mytí v celém prostoru myčky
 • lehký přístup k příborům díky speciální zásuvce
 • funkce AirDry pro perfektně vysušené nádobí
 • čisté sklenice v myčce
  Bezkonkurenční ochrana skla GlassCare

  I sváteční skleničky jsou absolutně v bezpečí. Naše unikátní měkké úchytky SoftGrips a SoftSpikes drží skleničky v horním koši pevně a ve správné pozici, aby se důkladně a přitom šetrně umyly. Držák GlassHolder spolehlivě ochrání vysoké sklenice v dolním koši. 

 • Světelný paprsek na podlaze
  Světelný paprsek na podlaze

  Světelný paprsek na podlaze respektuje ticho ve vaší kuchyni. Místo hlasitého pípání, které může splynout s okolním ruchem, myčka elegantně informuje o stavu cyklu světelným bodem promítaným na podlahu. Když svítí červeně, program běží, když zeleně, je umyto.

 • AirDry
  AirDry

  Zapomeňte na utěrku, nádobí se perfektně usuší při otevřených dvířkách. Naše technologie AirDry využívá v závěrečné fázi sušení přirozeného proudění vzduchu. Pár minut před koncem programu se dvířka myčky automaticky pootevřou, aby se nádobí dokonale vysušilo. Ve srovnání se zavřenými dvířky je tento způsob třikrát účinnější. 

Doporučené modely

S myčkou nádobí série 700 můžete být kreativnější a při vaření používat jakékoli kuchyňské náčiní. V zásuvce MaxiFlex se vždycky místo najde. Při ukládání příborů i objemnějších kousků si prostor jednoduše přizpůsobíte.

S myčkou nádobí série 700 můžete být kreativnější a při vaření používat jakékoli kuchyňské náčiní. V zásuvce MaxiFlex se vždycky místo najde. Při ukládání příborů i objemnějších kousků si prostor jednoduše přizpůsobíte.

QuickSelect představuje snadný způsob, jak upravit a spustit mycí program. Posuvným tahem zvolíte délku programu a poklepáním přidáte různě volitelné funkce - jednodušší už to být nemůže.

Řada Pro

Obavy, jestli bude nádobí po skončení cyklu dobře umyté, jsou zcela zbytečné. S myčkami řady Pro si můžete být jisti, že bude pokaždé křišťálově čisté. Důkladné opláchnutí a vysušení jsou samozřejmostí. Obavy tedy pusťte z hlavy a věnujte se důležitějším věcem. 

 

Bezkonkurenční ochrana skla GlassCare

I sváteční skleničky jsou absolutně v bezpečí. Naše unikátní měkké úchytky SoftGrips a SoftSpikes drží skleničky v horním koši pevně a ve správné pozici, aby se důkladně a přitom šetrně umyly. Držák GlassHolder spolehlivě ochrání vysoké sklenice v dolním koši. 

Myčka 700 GlassCare

Myčka 700 GlassCare

 • každá sklenička je v bezpečí
 • flexibilní přihrádka na příbory
 • perfektní přehled díky vnitřnímu osvětlení
 • se signalizací Beam on Floor jste v obraze
 • clean glass in dishwasher
  Ochrana skla

  Úchytky SoftGrips se spolehlivě postarají i o to nejkřehčí sklo. Během celého mycího cyklu jemně přidržují skleničky na svém místě, chrání je před vibracemi a poškozením.  

 • clean dishes in dishwasher
  Odnímatelná zásuvka na příbory

  Zásuvka na příbory je navržena tak, aby se do ní pohodlně vešly příbory a jiné kuchyňské pomůcky. Nezáleží na tom, jak velké a tvarované jsou vaše metličky, naběračky a obracečky. Díky nastavitelným přihrádkám a větší hloubce je snadno do zásuvky umístíte.

    

 • interior lamp in dishwasher
  Vnitřní osvětlení

  Díky automatickému vnitřnímu osvětlení nic nepřehlédnete. Jasné světlo osvítí celý vnitřek myčky a zlepší viditelnost, čímž usnadní vkládání i vyndávání nádobí. 

 • digital clock on dishwasher
  Time Beam

  Funkce TimeBeam® nepřetržitě informuje o aktuálním stavu mycího cyklu. Na podlahu pod myčku promítá čas zbývající do konce a jiná upozornění, abyste měli vše perfektně pod kontrolou. A to znamená konec spekulacím. 

Dynamické mytí v celém prostoru myčky 

Sprchovací rameno SatelliteClean® se postará o to, aby byl každý kus nádobí perfektně čistý. V porovnání s běžným sprchovacím ramenem zajišťuje třikrát intenzivnější účinek. I na těsno vložené nádobí se důkladně umyje. Žádné šmouhy ani skvrny, vše bezchybně čisté. 

Myčka 600 SatelliteClean®

Myčka 600 SatelliteClean®

 • snadné ovládání QuickSelect
 • funkce AirDry se postará o perfektně usušené nádobí
 • tichá signalizace na podlaze Beam on Floor
 • woman choosing program on dishwasher
  QuickSelect

  S ovládáním QuickSelect zvolíte správný cyklus jedním dotykem. Stačí nastavit délku mycího programu na posuvném ovladači a o všechno ostatní se myčka postará sama. Uklízení po večeři nebylo nikdy jednodušší. 

 • comparing clean dish in dishwasher
  AirDry

  Zapomeňte na utěrku, nádobí se perfektně usuší při otevřených dvířkách. Naše technologie AirDry využívá v závěrečné fázi sušení přirozeného proudění vzduchu. Pár minut před koncem programu se dvířka myčky automaticky pootevřou, aby se nádobí dokonale vysušilo. Ve srovnání se zavřenými dvířky je AirDry třikrát účinnější.

   

   

   

 • display on dishwasher
  Světelný paprsek na podlaze

  Světelný paprsek na podlaze respektuje ticho ve vaší kuchyni. Místo hlasitého pípání, které může splynout s okolním ruchem, myčka elegantně informuje o stavu cyklu barevným bodem promítaným na podlahu. Když svítí červeně, program běží, když zeleně, je umyto. 

Zapomeňte na utěrku, stačí pootevřít dvířka

Naše technologie AirDry využívá v závěrečné fázi sušení přirozeného proudění vzduchu. Pár minut před koncem programu se dvířka myčky automaticky pootevřou, aby se nádobí dokonale vysušilo. Ve srovnání se zavřenými dvířky je AirDry třikrát účinnější.

Myčka nádobí 300 AirDry

Myčka nádobí 300 AirDry

 • rychlá a efektivní
 • inteligentní program AutoSense
 • tichá signalizace na podlaze Beam on Floor
 • PerfectFit usnadňuje instalaci
 • 30minutový program
  30minutový program

  Výborné řešení pro úsporu času. Pokud nádobí není příliš špinavé, zvolte rychlý 30minutový mycí cyklus. Účinnost mytí vás příjemně překvapí. Když potřebujete mít perfektně čisté nádobí co nejdříve.

 • woman choosing programme on dishwasher
  AutoSense

  Program AutoSense se vždy přizpůsobí aktuální náplni. Inteligentní senzory automaticky upraví délku programu, teplotu a spotřebu vody podle potřeby. Dosáhnete tak efektivně umytého a zářivě čistého nádobí. 

 • light dot from dishwasher
  Světelný paprsek na podlaze

  Světelný paprsek na podlaze respektuje ticho ve vaší kuchyni. Místo hlasitého pípání, které může splynout s okolním ruchem, myčka elegantně informuje o stavu cyklu světelným bodem promítaným na podlahu. Když svítí červeně, program běží, když zeleně, je umyto. 

 • sliding hinges on dishwasher
  PerfectFit

  Díky posuvným pantům PerfectFit je instalace nové myčky úplná hračka. Panty se dokáží přizpůsobit různým výškám výřezu, aniž byste museli upravovat podstavec. Můžete se spolehnout, že naše modely perfektně zapadnou do vaší kuchyňské linky. 

Doporučené modely

V myčce nádobí 700 GlassCare jsou vaše sklenice v bezpečí a nablýskané. Naše jedinečné úchyty SoftGrips a SoftSpikes drží sklenice šetrně a pevně na svém místě. Najdete je v horním i dolním koši, kam se pohodlně vejdou i sklenice na vysoké noze.

V myčce nádobí 700 GlassCare jsou vaše sklenice v bezpečí a nablýskané. Naše jedinečné úchyty SoftGrips a SoftSpikes drží sklenice šetrně a pevně na svém místě. Najdete je v horním i dolním koši, kam se pohodlně vejdou i sklenice na vysoké noze.

Ostřikovací rameno SatelliteClean® myčky nádobí 600 zanechá každou náplň perfektně čistou a beze skvrn. Naše technologie má až třikrát lepší pokrytí při ostřiku, dokonce i v případě, že je nádobí naskládáno těsně u sebe.

Řada Sense

Vyndávání nádobí z myčky pravděpodobně nepatří mezi vaše oblíbené činnosti. Naším cílem je umožnit vám soustředit se na věci, které jsou pro vás důležité a dělají vám radost. Chceme vnést do každodenních povinností, jako je mytí nádobí, lehkost a svižnost, abyste se mohli věnovat něčemu zábavnějšímu, například přípravě a servírování skvělých jídel.

 

Zvyšujeme standard. První myčky se zdvižným košem

Naše myčka nádobí 900 ComfortLift® je světovou novinkou, která výrazně ulehčuje vkládání a vyndávání nádobí. Unikátní mechanizmus zdvihne koš do výše pasu lehkým stisknutím rukojeti a plynulým pohybem vzhůru. Tak pohodlné, že vás okamžitě napadne, jak jste bez této funkce mohli existovat. 

Myčka nádobí 900 ComfortLift®

Myčka nádobí 900 ComfortLift®

 • dolní koš se zdvihne do vyšší polohy pro pohodlnou manipulaci s nádobím
 • odnímatelná přihrádka na příbory
 • perfektní přehled díky vnitřnímu osvětlení
 • interior in dishwasher
  ComfortRails

  Díky systému ComfortRails se koše myčky nádobí pohybují hladce a plynule. Kolejnice eliminují kývaní nebo třesení koše, takže sklenice a talíře jsou skvěle chráněné. Jednoduše lepší péče o nádobí – a zároveň tišší.  

 • QuickSelect

  S ovládáním QuickSelect nastavíte správný cyklus jedním dotykem. Stačí si zvolit délku mycího programu na posuvném ovladači a o všechno ostatní se myčka postará sama. Uklízení po večeři nebylo nikdy jednodušší. 

 • SatelliteClean®

  Sprchovací rameno SatelliteClean® se postará o to, aby byl každý kus nádobí perfektně čistý. V porovnání s běžným sprchovacím ramenem zajišťuje třikrát intenzivnější účinek. I na těsno vložené nádobí se důkladně umyje. Žádné šmouhy ani skvrny, vše bezchybně čisté.

 • AirDry

  Zapomeňte na utěrku, nádobí se perfektně usuší při otevřených dvířkách. Naše technologie AirDry využívá v závěrečné fázi sušení přirozeného proudění vzduchu. Pár minut před koncem programu se dvířka myčky automaticky pootevřou, aby se nádobí dokonale vysušilo. Ve srovnání se zavřenými dvířky je tento způsob třikrát účinnější. 

Doporučené modely

Myčka nádobí 900 ComfortLift® je první na světě, která usnadňuje plnění a vyjímání nádobí. Naše jedinečná technologie zdvihne koš do úrovně pasu stisknutím držadla a snadným pohybem vzhůru. Je to tak pohodlné, že se budete divit, jak jste bez toho mohli žít.

Myčka nádobí 800 ComfortLift® je první na světě, která usnadňuje vkládání i vyndávání nádobí. Naše jedinečná technologie umožňuje zdvihnout koš lehkým stisknutím držadla do úrovně pasu. Je to tak pohodlné, že už nikdy nebudete chtít nic jiného.

Myčka nádobí 800 ComfortLift® je první na světě, která usnadňuje vkládání i vyndávání nádobí. Naše jedinečná technologie umožňuje zdvihnout koš lehkým stisknutím držadla do úrovně pasu. Je to tak pohodlné, že už nikdy nebudete chtít nic jiného.