Příslušenství Electrolux

Jak efektivně zvládat každodenní rutinu

Každý den doma vykonáváme pravidelné činnosti – od péče o děti přes vaření až po úklid. Díky našim praktickým tipům můžete tyto každodenní rutiny zjednodušit, zrychlit a zdokonalit. Vyhnete se tak zbytečnému stresu, budete mít v domácnosti větší pořádek, a navíc ušetříte čas i peníze.

Zásady udržitelné kuchyně

1. Potraviny skladujte přehledně

Nejdříve si s předstihem rozmyslete, co budete vařit, a podle toho si sestavte nákupní seznam. Snížíte tak riziko, že nakoupené suroviny nestihnete včas zpracovat. Důležité je mít přehled, co v kuchyni uchováváte. Chladničku pravidelně vyklízejte a trvanlivé potraviny skladujte v průhledných dózách. Organizaci potravin vám mohou usnadnit také naše chladničky s vyjímatelnými přihrádkami CustomFlex, které lze uspořádat dle potřeby.

 

2. Prodlužte trvanlivost potravin

Existuje mnoho způsobů, jak můžete trvanlivost potravin prodloužit. Čerstvé i uvařené jídlo můžete jednoduše zavakuovat. Díky tomu, že k potravinám nepustíte vzduch, vydrží déle čerstvé a neztratí svou chuť.

NÁŠ TIP: Použijte naši vakuovačku Create, která jídlo spolehlivě utěsní a je vhodná i pro vaření metodou Sous-Vide.

 

3. Vařte bez plýtvání

Máte-li přebytek ovoce, zeleniny nebo hub, můžete je uchovat klidně po celou zimu. Co se nevejde do mrazáku, jednoduše pomocí multifunkční parní trouby usušte nebo připravte domácí marmeládu, kompot či pečený čaj. Zužitkovat můžete také spoustu zbytků vzniklých při vaření. Z odřezků a slupek lze například uvařit silný zeleninový vývar, z přebytečné zeleniny zase upéct zdravé chipsy nebo ji použít na přípravu veganské paštiky.

 

Spolehněte se na praktické pomocníky

Příprava pokrmů nemusí zabírat denně dlouhé hodiny. Objevte kouzlo indukčních varných desek, které varnou zónu zahřejí rychle a okamžitě reagují na změny teploty. Pro ještě pohodlnější vaření lze u každé zóny nastavit samostatně časovač a varná plocha se po uplynulé době sama vypne. S funkcí Hob2Hood® navíc můžete propojit varnou desku s odsavačem par, který bude automaticky měnit intenzitu odsávání.

 

Udržet v domácnosti pořádek vás také nemusí stát mnoho času ani námahy. Například naše tyčové vysavače jsou okamžitě připraveny k akci. Na jedno nabití s nimi pohodlně, rychle a bez zbytečné námahy uklidíte celý byt. Díky jejich praktickým hubicím, štíhlému tvaru a vyjímatelné ruční jednotce navíc snadno vyluxujete i hůře dostupná zákoutí.

 

Nahromadilo se vám velké množství špinavého prádla? Nečekejte, než oblečení uschne, abyste mohli vyprat další várku. Použijte sušičku, která celý prací proces výrazně urychlí, přizpůsobí se různým tkaninám a podle naměřené vlhkosti sama upraví délku sušení. Se sušičkou s technologií DelicateCare si navíc usnadníte žehlení. Prádlo se totiž drží uvnitř bubnu na jednom místě, takže se nepomačká.