Jak se sbalit na dovolenou

Všichni to jistě znáte: máte před sebou dovolenou, ale namísto těšení jste ze stupňujících se příprav akorát nervózní. Musíte ještě stihnout nakoupit, vyprat, žehlit. A pak přichází na řadu to nejhorší – všechno chytře poskládat do tašky či kufru. Přinášíme vám několik praktických tipů, jak si můžete balení na dovolenou zpříjemnit a zjednodušit.

Do kufru, nebo batohu?

Všechny věci, které budete na dovolenou potřebovat, si nejprve přehledně vyskládejte na podlahu nebo postel. Teprve poté je začněte dávat do zavazadla. Aby se vám prádlo během cesty nepomačkalo, je důležité věci do zavazadla skládat systematicky.

 

Pokud věci balíte do tašky nebo kufru, dejte na dno boty. Mezi obuv pak uložte kosmetickou taštičku. Drobnějšími kousky, jako jsou ponožky nebo spodní prádlo, vyplňte zbývající mezery. Na dno kufru či tašky můžete dát také ručník, knihy nebo notebook, které pomohou vytvořit pevnou vrstvu pro zbývající měkké oblečení. Díky tomu předejdete jeho pomačkání. Navrch pak uložte oblek, kabát nebo bundu.

Každý kousek místa se počítá

V případě, že jste se rozhodli sbalit si do batohu, využijte všechny jeho kapsy a přezky. Řada batohů má například oddělenou kapsu na notebook. Díky přezkám zase můžete na batoh zavěsit boty, bundu nebo lahev na pití. Vyzkoušet můžete také tzv. metodu knihy – pevné a objemné předměty uložte na okraj, mezi ně pak poskládejte oblečení.

Oblečení balte po outfitech

Ať už jste se rozhodli pro kufr nebo batoh, prostor uvnitř je omezený. Sbalte si tedy jen věci, které na dovolené budete skutečně potřebovat. Při výběru oblečení si pak připravte celé outfity. Díky tomu budete mít jasnou představu, jak jednotlivé kousky během dovolené kombinovat. Žádný z nich tak nepovezete zbytečně a ušetříte drahocenné místo.

Pozor na zašpinění oděvů

Aby se vám oblečení po cestě nezašpinilo, je důležité mít boty, kosmetiku či potraviny zabalené vždy odděleně. Na kosmetiku doporučujeme použít kosmetickou taštičku s voděodolnou úpravou, s níž vám do kufru či batohu už nikdy nic nevyteče. Boty zabalte po jednotlivých párech do tašky nebo látkového sáčku. Potraviny mějte ideálně v samostatné kapse nebo boxu.

Rodiče s dětmi: Šetřit čas

Sotva jste se vrátili z dovolené, už musíte dítě vypravovat na tábor nebo na prázdniny k babičce? Zabalit byste přitom potřebovali oblečení, které je ještě zašpiněné z předchozí cesty. Naše pračky naštěstí umožňují přizpůsobit délku praní podle potřeby. Čisté prádlo můžete mít dokonce už za 20 minut!

 

Vyprané prádlo pak spolehlivě nejrychleji usušíte v sušičce. S našimi pračkami a sušičkami navíc uspoříte čas, který byste museli věnovat žehlení. Technologie SteamCare například každý prací cyklus ukončí přidáním páry, která zabrání pomačkání. Oblečení tak můžete rovnou skládat do kufru.

Businessman: Zůstat reprezentativní

Čeká vás důležitá pracovní cesta? S pomačkanou košilí nebo límečkem na důležité schůzce dojem rozhodně neuděláte. A spoléhat se pouze na žehličku v hotelovém pokoji se občas nevyplatí. Raději si do zavazadla přibalte náš parní napařovač oděvů. Tento praktický a kompaktní pomocník je připraven k použití během několika sekund. Pomocí páry o vysoké teplotě z oblečení spolehlivě a rychle odstraní všechny záhyby, a navíc ho příjemně osvěží.

Single či pár: Vypadat skvěle

Romantickou procházku po pláži nebo uličkami historického města si v přítomnosti milé osoby naplno neužijete, pokud vaše oblečení nebudete vonět svěžestí. Do zavazadla tedy můžete přibalit osvěžovač textilií.

Při praní před odjezdem také nezapomeňte použít aviváž. Díky tomu, že naše technologie UltraCare nejprve smíchá prací prostředek s vodou, dostane se aviváž ke každému vláknu. Vaše oblečení tak zůstane dlouho svěží. Technologie UltraCare navíc zajistí rychlé, důkladné a jemné vyprání prádla.

Dobrodruh: Myslet prakticky

Jste neustále na cestách, a tak nemáte čas oblečení před praním třídit podle materiálu a barev? Zvolte program, který si poradí i se smíšenou náplní. Například program MixCare, který trvá jen 69 minut a je ideální i pro praní funkčního prádla.

Na oblečení, které není ani čisté, ani špinavé (např. po jednodenním nošení) můžete využít naše samostatné parní programy, které se postarají o rychlé osvěžení, aniž byste oblečení museli prát. Pára odstraní pachy a narovná vlákna. Ušetříte tak čas žehlením.