Jaký si vybrat vysavač?

Jaký si vybrat vysavač?

Lepší sáčkový nebo bezsáčkový vysavač?

Vysoký sací výkon, nízká hlučnost nebo zvýšená účinnost filtrace pro alergiky. Dnes už mají sáčkové i bezsáčkové vysavače velmi srovnatelné parametry. Zásadní otázkou tedy zůstává, co je pro vás pohodlnější. Budete raději kupovat sáčky nebo po každém vysávání vysypávat nádobu?

 

Sáčkový vysavač Electrolux Pure D9

Přednosti sáčkových vysavačů

Mezi sáčkovými vysavači najdete širokou nabídku modelů s různými parametry, výbavou a v různých cenových relacích. Je pravda, že musíte mít neustále zásobu sáčků, protože bez nich se neobejdete, a že plný sáček snižuje výkon vysavače. Nemusíte ho ale měnit po každém vysávání a manipulace s ním je pohodlná. Kvalitní netkané sáčky navíc působí jako dvojí filtrace.

Bezsáčkový vysavač Electrolux UltraFlex

Přednosti bezsáčkových vysavačů

Bezsáčkové vysavače fungují na principu odstředění, kdy dochází k separaci prachu a vzduchu. Odstřeďování by mělo být co nejkvalitnější, aby došlo k důkladnému oddělení prachových částic a nezanášely filtr. Velmi rychle pak klesá výkonnost vysavače. Nádoba se musí po každém vysávání vyprázdnit, proto hledejte takovou, která bude mít snadný a bezpečný systém vysypávání. Velmi důležitá je také pravidelná údržba filtrů.

Nabídka modelů je sice menší, ale jistě mezi nimi najdete vysoce výkonné bezsáčkové vysavače s důležitými parametry, jako jsou dlouhý přívodní kabel, tichý provoz, pro alergiky, příslušenství pro různé typy povrchů atd.