Výkonné vysavače

Výkonné vysavače

Jak poznat výkonný vysavač

S prachem bojuje každá domácnost nejen ve městě, ale už i na venkově. Vysávat jednou týdně skoro nestačí. Není divu, že nejžádanější jsou výkonné vysavače s účinnou filtrací. Podle čeho poznáte, jak silný sací výkon má váš nový spotřebič?

Sací výkon na energetickém štítku

V technickém popisu se většinou uvádí příkon vysavače. Tento údaj vám ale o jeho sacím výkonu nic neřekne. Důležitější jsou údaje na energetickém štítku. Kromě spotřeby energie se tam uvádí i účinnost vysávání. Třída C u koberců má účinnost až 86 %. U tvrdých podlah je nejúčinnější třída A, kterou se pyšní nejlepší spotřebiče.

Nepodceňujte filtry

Vysoký sací výkon vysavače by měl být podpořen také účinnou filtrací. S touto kombinací snadno udržíte svou domácnost v dokonalé čistotě. Nejefektivnější jsou vysavače s HEPA filtrem, které dokážou zachytit i ty nejjemnější částice prachu, pylů aj. Čím kvalitnější, tím lepší filtrace. Dělí se na omyvatelné a neomyvatelné, přičemž omyvatelné mají delší životnost a stačí je omýt vodou. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou. Filtry je třeba udržovat čisté a pravidelně měnit, protože zanesené filtry snižují výkon vysavačů.