PRŮVODCE PŘI KOUPI

NAJDĚTE SI IDEÁLNÍ SUŠIČKU

PROSTOR A UMÍSTĚNÍ

Bez ohledu na to, zda upřednostňujete volně stojící sušičku nebo chcete sušičku ukrýt v kuchyňské lince, nejprve se musíte ujistit, že se vám spotřebič vejde do vyhrazeného prostoru.

Kolik místa máte k dispozici?

Šířka 60 cm: Máte dost prostoru pro standardní bubnovou sušičku.
Šířka <60 cm:
Do menších prostor je ideální kompaktní sušička, dokonce ji můžete pověsit na zeď, abyste mohli maximálně využívat prostor pod ní. Pokud máte standardní pračku s předním plněním, můžete sušičku položit na pračku a ušetřit místo.

Profi tip: Chybí vám prostor? Pak uvažujte o koupi kompaktního řešení 2 v 1 – pračky kombinované se sušičkou.

KAPACITA

Jak často využíváte sušičku?

Méně než 4krát týdně: pokud sušíte jen několik menších náplní za týden, sušička s kapacitou 4 – 6 kg bude splňovat vaše potřeby
4–6krát týdně:
v takovém případě je ideální sušička s kapacitou 7 kg, která si poradí i s několika většími položkami, jako jsou přikrývky a zimní bundy
6krát týdně:
pokud sušíte často, vyberte si sušičku s kapacitou 8 kg nebo vyšší

Profi tip: Dbejte na to, aby sušička nikdy nebyla přeplněná. Dopřejte prádlu trochu prostoru, aby mohlo oblečení „dýchat“. Rychleji se tak vysuší. Pokud se neumíte rozhodnout, vyberte si raději sušičku s větším objemem, než potřebujete.

TKANINY

Co sušíte?

Jemné prádlo: vyberte si sušičku DelicateCare, která vám zaručí bezpečné sušení vašich oblíbených choulostivých oděvů
Vlnu:
poohlédněte se po sušičce s certifikátem Woolmark

ÚČINNOST

Šetřete energii s energeticky úspornou sušičkou

Sušičky se zařazují do tříd od A po G podle energetické účinnosti (A jsou nejšetrnější a nejekologičtější). Čím je sušička energeticky efektivnější, tím více peněz a energie ušetříte během jejího používání. A za pár let to mohou být vcelku velké úspory.

VYBERTE SI SPOTŘEBIČ

Od velkých rodinných spotřebičů s prostorným bubnem až po nejmodernější přístroje s funkcí konektivity. Electrolux má pro vás tu ideální sušičku.