PRŮVODCE PŘI KOUPI

NAJDĚTE SI IDEÁLNÍ PRAČKU DO SVÉ DOMÁCNOSTI

Naše řady

Objevte naše pračky se sušičkou a najděte model, který bude nejlepší pro váš domov.

Rozměry pračky

Ať už chcete pračku samostatně stojící, nebo integrovanou (vestavnou), vždy si v prvním kroku musíte ověřit, že se do požadovaného prostoru vejde. Začít můžete plánováním podle volného prostoru:
Šířka: 60–48 cm – Doporučujeme pračku plněnou předem
Šířka: 45–40 cm – Zvažte pračku plněnou vrchem
Hloubka: 45–38 cm – Do tohoto prostoru se hodí úzká předem plněná pračka

Tip: Pokud máte k dispozici jen malý prostor, zvažte pořízení pračky kombinované se sušičkou. Další možností, jak ušetřit místo, je umístit pračku a bubnovou sušičku na sebe.

Objem pračky

Při výběru pračky podle objemu se vyplatí myslet na několik faktorů:

Velikost domácnosti: Velká rodina versus single domácnost
Zvyklosti: Kolikrát do týdne perete?
Druh a velikost obvyklého prádla: Například povlečení, přikrývky či záclony budou pro nejlepší výsledky potřebovat větší buben.

Všechny pračky značky Electrolux jsou vybaveny technologií SensiCare. Ta pomocí váhových senzorů vždy upraví spotřebu vody i energie podle aktuální dávky prádla. Tím šetří čas i finance a zajistí, že se prádlo nesepere.

Pračka, která šetří energie

Každá pračka značky Electrolux je navržena tak, aby významně snížila spotřebu elektřiny i vody. Vaše oděvy čistí a pečuje o ně, aniž by byl jakkoliv ovlivněn výkon. Pračky značky Electrolux dosahují těch nejlepších energetických tříd. Vynikají v aktuálních důležitých parametrech jako je spotřeba vody na jeden prací cyklus a spotřeba energie na 100 pracích cyklů.

K ještě lepšímu hospodaření s energiemi přispívají i různé specifické technologie. Mezi ty patří invertorové motory, funkce ECO či technologie SensiCare.

Nové ikony výkonu praček

A) Nový QR kód k naskenování pomocí chytrého telefonu

B) Třída energetické účinnosti

C) Vážená spotřeba energie na 100 cyklů

D) Jmenovitá kapacita programu Eco

E) Třída účinnosti odstředění

F) Doba trvání programu Eco

G) Vážená spotřeba vody na cyklus

H) Emise hluku šířeného vzduchem

Tichá a rychlá

Při výběru pračky byste měli zvážit i další dvě věci:

Tichý prací cyklus

Naše pračky při provozu udržují nízkou hlučnost pouhých 47 decibelů. Pracující pračka tak nijak nenaruší poklidnou atmosféru vašeho domova.

Rychlé prací programy

S krátkými programy můžete menší dávku prádla (3 kilogramy) vyprat už za 20 minut. Pro větší dávky vyberte program UltraWash (u vybraných produktů), který je hotov za 59 minut. Program UltraWash je tak ideální pro večerní praní či jen lehce ušpiněné oděvy. Nový program MixCare zase zabere jen 49 minut.

Výhody setu pračky se sušičkou Electrolux

Pračka sladěná se sušičkou do nejmenších detailů:

  • moderní design,
  • tmavý nerezový zásobník na prací prostředky a kondenzát,
  • bílé ukazatele LED a masivní otočný ovladač,
  • ergonomická dvířka pro komfortní naložení a vyložení.

 

Ve stejném čase sušíte a perete 9 kg prádla.

Tento dokonalý pár vám přináší kvalitu do každodenního života v podobě skvěle vypraného a do měkka usušeného prádla.

Instalace:


Ladící pračka a sušička

Pračka se silou páry

Pára se hodí vždy, když se chcete vyhnout zmačkanému oblečení a žehlení. Pračky Electrolux s technologií SteamCare® disponují funkcí PlusSteam, díky níž můžete přidáním páry na konci pracího cyklu snížit pomačkání oděvů až o třetinu. Kromě toho můžete využít i samostatný parní cyklus jako jednoduchý a rychlý způsob, jak osvěžit zmačkané oblečení.

Certifikace

Certifikace Woolmark je schvalovacím razítkem od společnosti Woolmark. Můžete si tak být jisti, že jsou pračky Electrolux dostatečně šetrné i pro praní vlny, včetně jemného prádla.

Pračky Electrolux série 800 jsou certifikovány* společnostmi Ariel a Lenor. Znamená to, že nabízejí optimální čištění a distribuci pracího a změkčovacího prostředku pro všechny vaše oblíbené kousky. Každé vlákno je ošetřeno přesně takovým způsobem, jaký vyžaduje. Vaše oblečení vydrží jako nové ještě déle.

Úspora energie, času a zároveň dokonalá péče: vše v perfektní rovnováze díky programu UltraWash

Náš 59minutový program UltraWash představuje ideální rovnováhu péče a úspory energií pro směsné prádlo. Úsporné praní při nízké teplotě chrání vaše oblečení. Praním na 30 °C ušetříte 30 % energie oproti praní na 40 °C v programu pro bavlnu. Šetrný k vašemu prádlu, šetrný k přírodě.

Perte úsporně na 30 °C, ušetřete 30 % energie*

*S programem UltraWash důkladně vyperete při teplotě 30 °C a ušetříte více než 30 % energie oproti praní na 40 °C v programu pro bavlnu.

Užijte si oblíbené oděvy déle díky UltraCare

S naším systémem UltraCare si své oblíbené oděvy užijete déle. Prací prostředek a aviváž jsou smíchány s vodou ještě předtím, než se dostanou do bubnu. Díky tomu jsou k prádlu rozptýleny rovnoměrně, takže zaberou rychleji, což na oplátku chrání vlákna textilií.

Každodenní praní se silou antialergické páry

Technologie SteamCare umožňuje ukončit každý prací cyklus přidáním páry, která zabraňuje mačkání. Dosáhnete tak hladkého prádla bez žehlení. Kromě toho můžete využít i samostatné parní programy k rychlému osvěžení oblečení, aniž byste ho museli prát.

Objevte pračky se systémem SteamCare hluboké předem plněné nebo vrchem plněné.

 

O třetinu nižší pomačkání

Přidání páry na konci pracího programu uvolní vlákna oděvů, a tím se o třetinu sníží jejich pomačkání. Obejdete se tak bez pravidelného žehlení a vaše oblečení si i přesto uchová hebkost a tvar.

Porovnání košilí po normálním praní a praním se systémem SteamCare

Pozor na seprání: Osvěžte své oblečení za pouhých 15 minut

Pocit z čerstvě vypraného prádla si můžete užívat i bez nutnosti spouštět po každém nošení plný cyklus. Electrolux FreshScent je první systém na světě, který umí oděvy osvěžit jen pomocí páry a vůně namísto pracího prostředku. Pára a naše pečlivě vybrané vůně zanechají vaše prádlo voňavé a úžasné na dotek.

Koupit

Skvělá péče pro celý šatník s technologií SensiCare

Technologie SensiCare automaticky pro každou várku prádla upraví čas, spotřebu vody a elektrické energie. Díky tomu prací cykly netrvají zbytečně dlouho a vaše oblečení vydrží déle svěží a v té nejlepší formě.

Objevte pračky se systémem SensiCare

Užívejte si dokonalé oblečení dvakrát déle

Test, který v roce 2015 provedla společnost Ritex (test č. 15CR00099), ukázal, že díky technologii SensiCare vydrží oblečení dvakrát déle jako nové. Jak technologie funguje? Snímače umístěné v pračce automaticky nastaví prací cyklus na míru konkrétní várce prádla, aby se snížila doba praní i spotřeba energie a vody. Šetrnost si zaslouží nejen oblečení, ale i životní prostředí.

Program Denim

Díky našemu šetrnému pracímu programu si vaše džínovina déle zachová svůj vzhled i kvalitu. Péče při každém cyklu.