Robotické vysavače

Robotické vysavače

Jak vybrat robotický vysavač

Úkolem robotického vysavače je uklidit domácnost samostatně, a přesto důkladně. Aby mohl plnit svůj účel co nejlépe, musí mít patřičnou výbavu.

Na co se hodí

Robotické vysavače jsou machři na tvrdé podlahy, tzn. na parkety, lina, dlažby aj. Ty výkonnější nemají problém ani s koberci s nízkým vlasem či zvířecími chlupy. Pokud máte na podlaze položené kusové koberce nebo prahy mezi místnostmi, vybírejte takový model, který umí zdolat překážky minimálně do výšky 2 cm.

Na vzhledu záleží

Tím máme na mysli hlavně tvar vysavače. Kulaté nebo hranaté jsou méně účinné při vysávání podél stěn nebo v rozích. Blíže ke zdi a hlouběji do koutů se dostane vysavač ve tvaru trojúhelníku. Pokud má navíc boční rotační kartáč, bude úklid obtížně dostupných míst ještě důkladnější. Nádoba na prach by měla být co největší, cca od 5 litrů výše, abyste ji nemuseli vysypávat po každém vysávání.

S navigací nebo bez?

Čím členitější máte domácnost nebo více kusů nábytku, tím by měl být robotický vysavač inteligentnější. Různé detekční a infračervené snímače totiž umožní vysavači, aby se po vaší domácnosti pohyboval bezpečně, do ničeho nenarážel, nikde neuvízl nebo nespadl se schodů. Úplnou volnost získáte s připojením vysavače k Wi-Fi. Můžete ho potom ovládat a kontrolovat přes mobilní aplikaci, ať budete kdekoliv.