5 způsobů, jak využít i malý prostor na maximum 

Prát prádlo musíme všichni a všichni k tomu potřebujeme speciálně vyhrazený prostor. Měl by být zařízený efektivně a působit příjemně. I když máte pro praní prádla jen omezené místo, můžete si ho zařídit tak, abyste vyžili každý centimetr.

Naše švédské kořeny nás učí aplikovat udržitelný přístup ve všem, co děláme. A to se neomezuje jen na naše produkty. Snažíme se vás inspirovat k šetrnější péči o vaše oblečení, aby vydrželo déle, a také vám poradíme, jak si zařídit místo pro praní, aby vyhovovalo vašemu životnímu stylu. Chceme vám umožnit žít lepší a udržitelnější život. 

Small laundry room space

Pět nápadů pro malé prostory

1. Vytvořte si jasnou vizi

Pokud se chystáte rekonstruovat koupelnu, je důležité mít jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout, a reálně si uvědomit, co všechno se vám do prostoru vejde. Ne v každé koupelně je místo pro pračku i sušičku. Můžete ale zvážit pračku kombinovanou se sušičkou a tím ušetřit několik cenných centimetrů. Další možností je umístit sušičku na pračku. Naše příslušenství k tomu najdete zde
Pečlivě změřte celý prostor a nakreslete si plánek, abyste efektivně využili každý kousek místa. Na papíru vyzkoušejte všechny varianty rozložení nábytku a spotřebičů.

2. Dobře si promyslete úložný prostor

Pro získání co nejvíce místa je zásadní dobře zorganizovaný úložný systém. Vestavné skříňky různých velikostí včetně úložného prostoru nad hlavou nebo v plné výšce od podlahy ke stropu, které mají zabudované koše na prádlo či schovají žehlicí prkno, vám pomohou udržet nepořádek na uzdě. Pokud chcete získat body za styl, můžete zakomponovat dekorativní prvky v podobě otevřených polic.

Chytrá řešení, jako jsou závěsná ramínka a háčky na sušení prádla, košíky pro udržení pořádku v policích a úhledně uložené prací prostředky, vnesou do vašeho prostoru harmonii. Pokud to vaše místo umožňuje, ideální je také pračku pro snadné vkládání a vyndávání prádla umístit do vyšší úrovně.

3. Vytvořte iluzi většího prostoru

Zrcadlo pomůže opticky celý prostor zvětšit a vytvořit iluzi světlejšího, vzdušnějšího místa.

Pokud ho umístíte naproti oknu, světlo se bude odrážet do místnosti a navodí dojem velkého prostoru. Přičemž platí, že čím větší zrcadlo, tím opticky více místa.

4. Základem je dobrá organizace

Pořádek navozuje harmonii a také zvětšuje prostor. Roztřiďte prádlo, uložte ho do sladěných košů a rázem budete mít více místa. Úložné koše opatřete štítky, aby každý věděl, kam co patří.   

5. Efektivní poličky

Postavte si stěnu s variabilními policemi, která vám pomůže lépe uspořádat prádlo, koše a oblečení. Vertikální úložné prostory chytře využijí prostor nad spotřebiči a místnost se díky nim bude zdát větší. Chcete-li přidat něco originálního, postavte na polici rám s vaším oblíbeným uměleckým dílem.