Narozeninový dort

Narozeninový dort

Z trouby s funkcí PlusSteam

Potěšte oslavence nahým dortem s ovocem a jemným krémem. 

Přísady do narozeninového dortu

Korpus

8 vajec, 7 lžic třtinového cukru, 5 lžic polohrubé mouky, 5 lžic špaldové hladce mleté mouky, 1 lžíce světlého karobu, ½ lžičky prášku do pečiva, tuk a mouka na vymazání a vysypání pečící formy; pro náš dort jsme připravili dva korpusy

Krém

500 g tvarohu, 250 g mascarpone, ½ vanilkového lusku, 3 lžíce moučkového cukru

Na ozdobení

Malinová marmeláda, maliny/borůvky/jahody, mandlové lupínky, lístky meduňky/máty

Příprava

1) Připravte směs

Formy vymažte tukem a vysypte moukou. V kuchyňském robotu vyšlehejte vejce a cukr, konzistence musí být tuhá. Přidejte mouku, karob a prášek do pečiva a nechte ještě trochu promíchat. Směs přelijte do formy. 

2) Pára zajistí nadýchanost

Do vnitřku parní trouby nalijte 100 ml vody. Otočte ovladačem na symbol PlusSteam, zahřejte troubu na 180 °C. Stiskněte tlačítko PlusSteam a počkejte pět minut. Vložte dort do trouby a pečte 15 minut nebo dokud není těsto hotové. Před ozdobením nechte dort zchladnout na roštu a poté podélně rozřízněte. Stejně tak postupujte při pečení druhého korpusu.

Trouba s funkcí PlusSteam
Trouba s funkcí PlusSteam

Využívá páru k dosažení úchvatných výsledků - vaše moučníky, chléb i slané pečivo budou chutnat jako z pekárny. 

3) Připravte krémovou náplň

Vanilkový lusk podélně rozřízněte a nožem vyberte dřeň, kterou společně se všemi ingrediencemi na krém smícháte a vyšleháte v kuchyňském robotu. 

4) Jdeme do finále

Každý korpus rozřízněte podélně na dvě půlky. Potřete marmeládou, krémem a pokládejte na sebe.  Poslední vrchní korpus, který je také potřen marmeládou a krémem, nakonec dozdobte ovocem, mandlovými lupínky a lístky bylinek.