Muž v zeleném vlněném svetru

Jak prát vlnu

Vlna je kvalita, luxus a investice a při správné péči by měla vydržet roky. Ať se jedná o nadčasový kabát, nebo každodenní svetr, pokud se budete řídit našimi radami, budou vám dlouho dělat radost.

 • prací funkce pračky
  1
  Jak prát vlnu v pračce

  Pokud vaše pračka nemá cyklus na praní vlny, doporučujeme použít program studeného praní, který imituje ruční praní. Vlněné oblečení perte vždy obrácené naruby.

 • Šedý vlnový svetr
  2
  Prací prostředek na vlnu vybírejte obezřetně

  Nepoužívejte agresivní prací prostředky, „biologické“ přípravky s obsahem enzymů nebo prostředky s bělidly. Nejlépe uděláte, když si koupíte speciální prostředek na vlnu.

 • Tři vlnové svetry
  3
  Jak správně skladovat vlněné oděvy

  Svetry složte do skříně na pevnou polici, abyste je ochránili před natahováním. Pokud musíte vlněné oděvy zavěsit, použijte speciálně navržené věšáky na pleteniny, které jim poskytnou maximální podporu.

Jak prát a sušit vlnu

Naše pračky PerfectCare nabízejí program na vlnu, který je schválen společností Woolmark, což znamená, že je ke tkaninám stejně jemný jako ruční praní. Sušičky DelicateCare jsou vybaveny jedinečným cyklem na sušení vlny. Během tohoto programu buben udržuje potřebnou rychlost, aby se vlna rozprostřela na jeho stěně. Výsledky sušení jsou přinejmenším stejně dobré jako při klasickém sušení na podložce. Můžete se spolehnout, že se oblečení nesrazí a že je chráněno proti zamotání a zkroucení.

Související články

 • Jak prát flís
  flísový kabát
 • Jak prát přikrývky a péřové bundy
  žena v bundě
 • PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  Vaše pračka se dennodenně stará o svěží prádlo, hebké textilie a syté barvy. Odvděčte se jí a vraťte jí špičkovou kondici. Stačí na to 3 jednoduché kroky.