sedicí žena v oranžových šatech

Jak zachovat barvy oblečení jasné a zářivé

Barvy blednou a ztrácejí svou sytost rychleji než tmavé a bílé oblečení. Pokud jim poskytnete jemnou a ohleduplnou péči, zůstanou vaše barevné oděvy svěží a působivé mnohem déle.

 • skladování prádla
  1
  Můžete prát barevné a bílé oblečení společně?

  Prádlo vždy nejprve roztřiďte podle barvy. Jasné barvy, jako je fialová, červená a oranžová, můžete prát spolu, podobně jako modrou se zelenou. Bílé prádlo perte vždy samostatně. A pokud máte nějaké barevné oblečení, které neladí s ostatním, raději ho vyperte ručně.

 • nalijte prací prostředek na oděv
  2
  Ošetřete skvrny

  Některé skvrny vyžadují zvláštní přístup: nejprve zkontrolujte, zda není materiál mimořádně choulostivý, potom aplikujte malé množství tekutého pracího prostředku přímo na skvrnu a jemně ho properte ve vodě. Nenastavujte program s vysokou teplotou, protože by skvrna mohla zůstat natrvalo ve vláknech oblečení.

 • modrý oděv a ruce
  3
  Pokud máte pochybnosti, perte oblečení převrácené naruby

  Když oblečení otočíte naruby, zamezíte odírání vláken na povrchu oděvů. Mezi prádlem a horní stranou bubnu nechte volný prostor alespoň na šířku dlaně, aby se tkaniny zbytečně nenamáhaly. Nastavte nižší teplotu (maximálně 30 °C) a jemný nebo středně intenzivní prací cyklus.

Jak prát oblečení, aby nevybledly barvy

Technologie ColourCare čistí vodu, aby mohly prací prostředky optimálně pracovat, a to i při nižších teplotách. Při jemném, ale důkladném praní zůstanou barvy oblečení zářivé a působivé jako v den, kdy jste si je koupili. Během praní záleží především na kvalitě vody. Proto náš jedinečný filtrační systém z vody odstraňuje škodlivé minerály a nečistoty a zajišťuje šetrnější, ale důkladné praní. Vynikající výsledky dokazuje i test stálosti barev na polyesteru po 50 pracích cyklech při teplotě 30 °C. S technologií ColourCare barvy neblednou ani po mnoha praních.

Související články

 • Jak prát oblečení na sport
  žena ve sportovním oblečení
 • Jak prát košile – tři tipy
 • PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  Vaše pračka se dennodenně stará o svěží prádlo, hebké textilie a syté barvy. Odvděčte se jí a vraťte jí špičkovou kondici. Stačí na to 3 jednoduché kroky.