Žena ve sportovním oblečení

Jak prát oblečení na sport

Doporučujeme použít program Sport, který je přesně vyladěn pro sportovní oblečení a prodyšné materiály a vypere je efektivněji než jiný program. Nepodceňujte ani výběr speciálního pracího prostředku, který spolehlivě odstraní odolné nečistoty a pach.

 • Modré skvrny
  1
  Odstraňování skvrn od potu

  Bavlněná trička umějí absorbovat mnohem více vlhkosti než jiné materiály, proto bychom jim měli dopřát trochu více péče a pozornosti. Obraťte je naruby a na místa, kde se nejvíce potíte, nalijte tekutý prací prostředek. Nechte jej působit asi 30 minut a potom tričko vyperte při nejvyšší povolené teplotě uvedené na štítku.

 • Vybraný program
  2
  Program Sport

  Program Sport máte k dispozici u mnoha modelů praček i sušiček*. Pokud ho váš spotřebič nemá, nastavte program pro syntetiku, který je velmi podobný. Nezapomeňte k programu přidat jedno doplňkové máchání, zvláště pokud bylo oblečení velmi špinavé. Při sušení roztřiďte bavlnu a syntetiku, protože tyto materiály odlišně absorbují vlhkost. 

  *pouze u vybraných modelů

 • Sportovní taška
  3
  Jak pečovat o svou sportovní tašku

  Určitě by se vám líbilo, kdyby vaše taška na sport zůstala svěží a voňavá. Pokud do ní vložíte pár ubrousků určených pro sušičky, taška bude příjemně vonět a navodí vám pocit svěžesti při každém otevření. V tašce nikdy nenechávejte použité sportovní oblečení a tenisky. Vyndejte je co nejdříve, i když se do pračky dostanou, až když na ně přijde řada.

Čištění a ošetřování sportovního oblečení

Naše technologie UltraCare je jemná ke sportovnímu oblečení už během praní. Na rozdíl od jiných praček se systémem promíchání pracího prostředku a aviváže až v bubnu naše exkluzivní technologie promíchá prací prostředek a později i aviváž s vodou ještě dříve, než se dostanou k oblečení. Proto pere jemněji a šetrněji.

Související články

 • Jak prát džíny
  muž v džínách
 • Postarejte se o své outdoorové oděvy
  žena běží
 • PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  PRAČKA JAKO NOVÁ VE TŘECH KROCÍCH

  Vaše pračka se dennodenně stará o svěží prádlo, hebké textilie a syté barvy. Odvděčte se jí a vraťte jí špičkovou kondici. Stačí na to 3 jednoduché kroky.