Muž sedící na pohovce

Jak prát džíny

Perfektní džíny jsou mnohem více než jen nezbytnou součástí každého šatníku. Je to investice. Pokud jim poskytnete tu správnou láskyplnou péči, budou vaše džíny i po letech vypadat skvěle, nebo ještě lépe jako nové.

 • modré džíny a ruce
  1
  Jak prát džíny, aby nevybledly

  Džíny neperte spolu s bílým nebo světlým prádlem, protože mohou pouštět barvu. Pokud je to možné, použijte speciální program na džíny/denim, který nabízejí naše pračky. Je ideální pro všechny typy džínoviny.

 • štítek péče o prádlo
  2
  Před praním nových džínů zkontrolujte štítek

  Někteří výrobci doporučují prát džíny poprvé ručně: obraťte je naruby, do vody přidejte malé množství pracího prostředku a nechte je namočené alespoň 45 minut. Čas od času je jemně protřepejte. Pak je důkladně vymáchejte ve studené vodě a zavěste na sušák.

 • plnivo na prací prostředky
  3
  Správný prací prostředek

  Dbejte na správnou volbu pracího prostředku. Džíny vyžadují zvláštní péči. Na trhu je množství pracích prostředků, speciálně navržených pro barevné oblečení. Tekuté prací prostředky nebo kapsle si s džínovinou rozumějí nejlépe, protože jsou šetrnější k barvám a nezanechávají bílé stopy.

Čištění a ošetření džínů

Naše technologie UltraCare je jemná k džínům i během praní. Na rozdíl od jiných praček se systémem promíchání pracího prostředku a aviváže až v bubnu naše exkluzivní technologie promíchá prací prostředek a později i aviváž s vodou ještě dříve, než se dostanou k oblečení. Proto pere jemněji a šetrněji.

Související články

 • Jak prát flís
  flísový kabát
 • Jak prát přikrývky a péřové bundy
  žena v bundě
 • Jak prát vlnu