pes na koberci

Úklid po domácím mazlíčkovi aneb jak se zbavit zvířecích chlupů

Milujeme zvířata. Nic se nevyrovná oddanosti nejlepšího přítele člověka. Jediným problémem je neustálé uklízení všudypřítomných psích chlupů. Pokud máte podlahy světlé barvy a plemeno, které intenzivně líná, problém se znásobuje. Existují nějaké jednoduché triky pro efektivní odstranění zvířecí srsti?

Příslušenství k odstranění zvířecích chlupů

Při vysávání zvířecích chlupů je třeba se zaměřit na správné příslušenství. S běžnou podlahovou hubicí nedosáhnete požadovaného efektu, zvláště pokud vysáváte gauč, čalouněné povrchy a těžko přístupná místa.

 • kartáč k vysavači
  1
  Mini turbo hubice

  Výkonná rotační hubice s kartáčovým válečkem efektivně vysaje zvířecí chlupy a textilní vlákna. Je ideální pro vysávání náročných povrchů, jako je například schodiště, nábytek a sedadla vozidel.

 • kartáč k vysavači
  2
  Hubice s plyšovými lištami

  Hubice s plyšovými lištami je speciálně navržena pro účinné odstraňování chlupů a vlasů z čalouněného nábytku.

Trik s ubrousky pro sušičky

Nemáte po ruce vysavač nebo vhodné příslušenství pro majitele domácích mazlíčků? Zachrání vás ubrousky do sušičky – odstraní zvířecí chlupy z jakéhokoliv povrchu. Možná nejsou ideální na úklid celého domu, ale když jste pod tlakem, není nic účinnějšího. Statická elektřina ubrousků na sušení přitahuje zvířecí chlupy. Za pár vteřin spolehlivě vyčistí oblečení, křeslo i stůl. Fungují přímo zázračně.

Související články

 • Váš průvodce příslušenstvím pro vysavače
  kartáče k vysavači
 • Tipy a triky pro vysavače
  vysavač
 • Dbejte na čistý sáček a čisté filtry
  sáček k vysavači