Jak vybrat čistič oken

Jak vybrat čistič oken

Jak vybrat čistič oken

Mytí oken je náročná domácí práce, která spotřebuje hodně fyzických sil i vody. Připravit kýbl, hadříky, stěrku, saponáty, potom odkapávající voda všude okolo a výsledek nejistý. Objeví se šmouhy, až zasvítí sluníčko? Oproti tomu čistič oken (nebo taky aku stěrka či vysavač na okna) vám ušetří námahu, spotřebu vody i starost o perfektní výsledek.

Rychlé nabíjení, dlouhá výdrž

Spokojenost s jakýmkoli aku spotřebičem závisí hodně na typu nabíjecí baterie. Dlouhé hodiny nabíjení a pak krátká provozní doba práci jen ztěžuje. Proto dejte přednost kvalitním lithiovým akumulátorům. Některé čističe oken tak vydrží pracovat až 90 minut s dobou nabíjení pouhé 2,5 hodiny. Než se vám čistič nabije, v klidu stihnete omýt rámy a parapety.

S plnou výbavou nejen na okna

Optimální šířka hubice na velké skleněné plochy je 29 cm. Aku stěrku ale můžete používat i na skleněné stoly, dlaždice, skleněné výplně dveří, autoskla či zrcadla, a proto se vám budou hodit hubice kratší, které mívají kolem 17 cm. Čepel hubice z přírodního kaučuku nezanechává šmouhy a brání odkapávání vody. S takovým čističem můžete bez obav stírat všemi směry, tzn. vertikálně, horizontálně, šikmo atd. Dejte si pozor také na hlučnost. Čím tišší vysavač na okna vyberete, tím bude práce s ním příjemnější pro vás i okolí. Pokud máte okna nebo jiné skleněné výplně mimo dosah, stačí nasadit teleskopickou tyč a můžete pokračovat.