Švédská kvalita pro udržitelný život

Změna klimatu je realita, které se všichni musíme přizpůsobit. Proto je důležité začít žít více udržitelně a dát přednost energeticky úspornějším domácím spotřebičům. Jsou ekologické a umožňují dlouhodobě snížit náklady na svůj provoz. Ve společnosti Electrolux vytváříme inovace, které pomáhají budovat lepší zítřek. Chceme vám pomáhat žít udržitelněji a sami také přecházíme na ekologickou výrobu.

 

PŘEČTĚTE SI VÍCE V NAŠÍ ZPRÁVĚ O UDRŽITELNOSTI

Krok směrem k udržitelnějšímu životnímu stylu

 • Chladnička plná čerstvé zeleniny a potravin
  Přesnou teplotou proti plýtvání

  Chladnička Cooling 360° řady 800 s účinnými ventilačními otvory zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci chladného vzduchu. Tím prodlužuje čerstvost potravin a snižuje množství odpadu.

 • Energeticky úsporný tyčový vysavač Electrolux stojí v obývacím pokoji
  Úspora energie díky automatickému režimu

  Vybrané tyčové vysavače řady 700 a 800 s označením Electrolux EcoLine pomáhají svým automatickým režimem šetřit energii. Navíc jsou částečně vyrobené z recyklovaných plastů.

Electrolux snížil od roku 2015 do konce roku 2022 emise skleníkových plynů z provozu o 82 %.

Electrolux EcoLine

Chápeme, že vybrat udržitelnější a energeticky úspornější domácí spotřebiče může být složité.

Proto jsme začali označovat naše energeticky nejúspornější spotřebiče symbolem EcoLine. Najdete mezi nimi vše od praček a myček nádobí až po klimatizace a čističky vzduchu.

98 % elektřiny používané ve všech našich provozech pochází z obnovitelných zdrojů

Skupina Electrolux aktivně pracuje na dosažení 100% podílu elektřiny z obnovitelných zdrojů ve všech svých provozech do roku 2025.

Elektřina představuje 60 % z celkové spotřeby energie skupiny Electrolux. Proto se na ni nejvíce zaměřujeme při eliminaci používání fosilních paliv v našich provozech do roku 2030, respektive do roku 2050 v celém řetězci.

 • Ekologický vysavač Electrolux vyrobený z 50 % z recyklovaných plastů
  Vysavač s 50% podílem recyklovaných plastů

  Seznamte se s novým vysavačem Clean 600. Udržitelný vysavač se silným výkonem, který je až z 50 % vyrobený z recyklovaného plastu.

 • Interiér chladničky Electrolux vyrobený ze 70 % z recyklovaných plastů.
  Chladnička s vnitřní vložkou z recyklovaného plastu

  Objevte naše inovativní chladničky řady 500 až 900, které nastavují standard pro udržitelnější design. Jejich vnitřní část je ze 70 % vyrobená z recyklovaného plastu.

Další oblasti udržitelného života, kterým se věnujeme

 • Čisté oblečení zavěšené na věšáku, prané při teplotě 30 stupňů pro úsporu energie
  Pravdivá zpráva o udržitelné péči o prádlo

  Přečtěte si naši studii o udržitelném způsobu praní: snížení teploty praní na 30 °C, používání energeticky úspornějších spotřebičů a osvěžování oblečení párou, to jsou zcela zásadní kroky, které vedou ke snížení uhlíkové stopy a pomáhají v boji proti globálnímu oteplování.

 • Vaření na varné desce v každodenním udržitelném životě
  Nadace Electrolux Food Foundation

  Nadace Electrolux Food Foundation investuje do potravin a udržitelnosti. Snažíme se inspirovat k udržitelnějšímu vaření a prostřednictvím vzdělávání a dalších aktivit pomáhat potřebným. Do dnešního dne naše nadace pomohla více než 150 000 lidem.

 • Různé druhy zeleniny leží na stole jako inspirace pro lepší stravování a udržitelný život
  Pro lepší život

  Electrolux se v rámci svého programu Better Living zavázal během 11 let přispět ke globální udržitelnosti v oblasti stravování, péče o prádlo, domácího prostředí a podnikání. Program zahrnuje 100 konkrétních aktivit, které jsme se zavázali postupně zrealizovat do roku 2030.