100 years of better living

100 years of better living

Minulost, současnost a budoucnost

Značku Electrolux založil vynálezce a podnikatel Axel Wenner Gren ve Švédsku roku 1919. Sto let již tato značka usnadňuje život milionům domácností a přináší do nich více chuti, péče a pohodlí. Toto je náš příběh. 

Století většího pohodlí v domácnosti

Electrolux byl založen s myšlenkou, že vysavače budou lehčí a snadno použitelné v domácnostech. Značka potom po celém světě propagovala svůj vysavač jako nástroj ke zlepšení zdraví a hygieny. A jejich vývoj pokračoval. Od praktických kolejnic, které zakladatel Axel Wenner Gren umístil na model V, až po uvedení prvního robotického vysavače na světě. Tím ale naše cesta nekončí.

Století lepší péče o prádlo

Pračka je považována za největší vynález průmyslové revoluce, protože zásadně ovlivnila úlohu žen ve společnosti. Díky pračkám, a to včetně revolučního modelu W20 z roku 1940, přezdívaném jako plovoucí křídlo, umožnil Electrolux lidem trávit čas činnostmi, které mají opravdu smysl. Ať už ho věnují vzdělávání, rodině, koníčkům, nebo aktivnímu odpočinku.

Století chuťových zážitků

Vytvářet příjemné kulinářské zážitky bylo vždy hnací silou našich inovací v kuchyni. V průběhu naší historie jsme vycházeli ze zkušeností, které jsme postupně získávali při spolupráci s profesionálními šéfkuchaři. Ať už je to revoluční asistenční kuchyňský robot, nebo multifunkční trouba CombiSteam. A takových spotřebičů máme mnohem více.

product exhibition

Electrolux Assistent: typický design

V roce 1939 požádal Electrolux švédského designéra a inženýra Alvara Lenninga, aby zmenšil profesionálního robota do kompaktnějších rozměrů, které by lépe vyhovovaly domácímu použití. Kdo by tušil, že se kuchyňský robot Electrolux Assistent stane jedním z vlajkových spotřebičů společnosti, a to jak pro svou maximální spolehlivost, tak pro svůj typický design.

Revoluční model V

Model vysavače s označením V byl vybaven tenkými kovovými kolejnicemi, které umožnily vysavači hladce klouzat po podlaze. Oproti svým předchůdcům byl menší a výrazně lehčí. Přesto dokázal účinně vysávat prach a nečistoty. Kolejnice byly inovací samotného zakladatele značky Axela Wenner Grena. Konstrukce vysavače pak odrážela tehdejší trend v průmyslové výrobě, který vzešel od německého architekta Petera Behrensena. 

První na světě: "kulatá plechovka"

První myčka na světě byla uvedena na trh v roce 1959 s označením D10 a říkalo se jí „kulatá plechovka“. V době, kdy většina kuchyní nebyla pro myčky uzpůsobena, mohla být D10 instalována ve větší kuchyni bez nutnosti náročných úprav.