Výhody aku vysavačů

Výhody aku vysavačů

Výhody aku vysavačů

S akumulátorovými vysavači se velmi pohodlně uklízí, protože se vám do cesty neplete žádný kabel a díky ergonomickému tvaru se nimi dobře a snadno manipuluje. Zvládnou řadu činností a s jejich pomocí uklidíte nejen svou domácnost od podlahy po strop včetně oken, ale i svého auta.

Vsaďte na kvalitní baterii

Jedním z hlavních parametrů výběru jakéhokoli aku vysavače je typ akumulátoru neboli baterie. Ta ovlivňuje, jak dlouho se bude spotřebič nabíjet a jak dlouho potom vydrží pracovat. Obecně platí, že Li-ion baterie neboli lithium-ionové vydrží 2x déle a mají o 40 % delší životnost než niklové.

Tyčové vysavače

Nejznámější a nejrozšířenější jsou tyčové vysavače. Dnes už se vyrovnají těm klasickým jak výkonem, tak všestranností. Důkladně vysají nečistoty z parket, koberců, čalounění i matrací nebo prach z nábytku. Některé mají integrovanou ruční jednotku pro rychlý úklid menších celků, jiné mají vysunovací hadici a spoustu příslušenství, abyste mohli uklízet i ve výškách nebo hluboko pod nábytkem. Najdete mezi nimi modely pro alergiky i majitele domácích mazlíčků.

Ruční vysavače

Ruční vysavač ocení každá domácnost, o něco víc ta s dětmi a/nebo zvířecími mazlíčky. Rozdrobené brambůrky na sedačce, vysypaný květináč, rozkutálené granule kolem misky nebo písek v předsíni, s tím vším si ruční vysavač hravě poradí. Ať už se stane jakákoli nehoda, ruční vysavač je lehký, výkonný a vždy připravený dát všechno rychle zase do pořádku. Některé modely zvládnou i rozlitou vodu.

Vysavače na okna

Jejich doba právě přichází. Nové modely jsou lehké, tiché a čistí beze šmouh. Čističe oken šetří spoustu námahy, času i spotřebu vody. Kromě oken je můžete použít také na čištění zrcadel, skleněného nábytku, dlaždic, sprchových koutů nebo dveří. Pomocí výsuvné tyče také plochy ve výškách (např. střešní okna). Ty kvalitní mají systém proti odkapávání vody, a to i v případě, kdy stíráte šikmo, vodorovně nebo na plocho (nábytek, stoly a stolky atp.).