Silvestrovské koktejly

Silvestrovské koktejly

4 tipy na silvestrovské koktejly

Silvestrovské oslavy se neobejdou bez koktejlů. Nejznámější z nich je Margarita, původem z Mexika, jejímž základem je tequila, pomerančový likér Cointreau nebo Curacao a samozřejmě limetková šťáva.

Vyzkoušejte 4 variace tohoto tradičního míchaného nápoje, které jsme pro vás připravili ve svátečně laděných kombinacích s vůní Vánoc a chutí přicházejícího nového roku.

Při přípravě koktejlu se neobejdete bez mixéru, který hravě zvládne rozdrtit led.

Borůvková margarita

Nyní je čas vytáhnout z mrazáku borůvky, které jste si přes léto nasbírali při procházkách v lese. Borůvky přidejte do mixéru společně s ledem a rozmixujte. Ledovou směs promíchejte se základními ingrediencemi:

7 dílů tequily
4 díly Blue Curacao
3 díly limetkové šťávy

Margarita a grep

Grep má příjemně nahořklou chuť a k tomuto koktejlu se skvěle hodí. Decentně doplní pomerančový likér a tradičnímu receptu dodá svěží nádech.

Grep oloupejte a zbavte slupek. Vložte jej do mixéru a rozmixujte. Poté přidejte led a vytvořte tak grepovou ledovou tříšť. Nakonec smíchejte s Margaritou:

7 dílů tequily
4 díly Cointreau nebo Curacao
3 díly limetkové šťávy

Margarita a jablečný cider

Jablko, skořice a badyán k sobě neodmyslitelně patří a jejich kombinace chutí a vůní navozuje příjemnou sváteční atmosféru. Připravte si:

1 celý badyán
2 celé skořice
jablečný cider

Společně krátce povařte, aby se uvolnila chuť koření, a nechte zchladnout. Smíchejte s drceným ledem a základem Margarity:

7 dílů tequily
4 díly Cointreau nebo Curacao
3 díly limetkové šťávy
2 díly svařeného cideru

Kokosová margarita

Kokos nás už tradičně provází vánočními svátky, ať už v podobě pusinek, nebo rumových kuliček obalovaných právě ve strouhaném kokosu. Proč tedy nezkombinovat tuto oblíbenou ingredienci také v koktejlu? Stačí smíchat kokosový krém společně s tradičním receptem na Margaritu a vše důkladně promíchat v mixéru.

7 dílů tequily
4 díly Cointreau nebo Curacao
3 díly limetkové šťávy
2 díly kokosového krému